Főoldal
A MARIANUM felújított épületének átadása Komáromban
2022.02.26.22022. február 25-én került sor a MARIANUM EGYHÁZI ISKOLAKÖZPONT felújított épületének átadására Komáromban. Intézményünket Nagy István igazgató úr és kedves felesége Nagy Gabriella képviselte. Örömünkre szolgál, hogy Magyarország Kormánya támogatásával testvériskolánk is megszépült. Isten áldja a komáromi keresztény közösséget és adjon erőt a további munkájához!
„ A tér egyesít bennünket“
2022.02.18.2022. február 18-án részt vettünk - a „ A tér egyesít bennünket“ elnevezésű projekt keretén belül – egy játékos vetélkedőn az anyanyelv világnapja alkalmából. Iskolánkat - nagyon ügyesen - 7 diák képviselte: Czompoly Csenge, Pápai Zsófia, Viszlay Boglárka (9.A), Die Dániel, Haraszti Tamás, Kovács Richárd (8.A), Fazekas Zita (7.A). Különböző feladatokban ismerkedhettünk a környékünkön használatos nyelvekkel, mint szlovák, mánta, roma és magyar. Jól éreztük magunkat. Köszönet a szervezőknek, várjuk a következő alkalmat!
Szép magyar beszéd
2022.02.16.2022. február 14-én került megrendezésre a Szép magyar beszéd járási verseny a szepsi Tücsök szabadidőközpontban. Iskolánkat Kovács Réka, Fazekas Réka V. A osztályos tanulók, valamint Czompoly Csenge IX. A osztályos diákunk képviselte, aki az előkelő második helyezést érte el. Szívből gratulálunk!
EGY ÚTON
2022.02.15.2Ferenc pápa a Szent Péter-bazilikában bemutatott szentmise keretében tavaly, október 10-én megnyitotta a 2023-as püspöki szinódushoz vezető folyamatot. Október 17-én ugyanezt tették világszerte saját egyházmegyéjükben a főpásztorok is, akik az ezt követően héten a legközelebbi munkatársaikkal találkozva, ismertették a következő idő teendőit.
"Iskolások leszünk"
2022.02.10.Nagy Imre, alsó tagozatos tanító bácsi vezetésével elindultak a foglalkozások nagycsoportos diákjaink számára. Sok szép ének, zene, játék és tánc segítségével hangolódunk az iskolára.
Fohászcsokor az emberkereskedelem elleni imanapon
2022.02.08.2022. február 8-án a szokásos keddi szentmisén a Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont gimnazistái Balogh Gizella, igazgatóhelyettes vezetésével együtt imádkoztak az emberkereskedelem fölszámolásáért.
Ferenc pápa 2014-ben liturgikus emléknapot hirdetett meg Szent Josephine Bakhita, (1869-1947) szudáni származású felszabadított rabszolga ünnepére, aki szerzetesnő lett (a kanossziánus rendben), és 2000 óta a szentek között tiszteljük.
Naptár
- semmi megjeleníthető adatok
Közösségi média
Aktuális
- Ünnepélyes tanévzáró és ballagás a Salkában
- "Ki lesz ma a megmentő"
- Osztálykirándulás Bártfán
- Így búcsúzott a 8. osztály a tanévtől
- TE DEUM
- A VI.A Egerben
- Felfedezőúton az V. A osztály
- Osztálykirándulás 7.A
- Jump Aréna
- Meghívó - tanévzáró
- Étkezés kérvényezése a 2026-27-es tanévre
- Igazgatói szabadnapok
- Az idősek tisztelete
- ENGLISHSTAR 2026
- „Citius, altius, fortius – communiter”
- Az általános iskola 1. osztályába felvett diákok listája a 2026-2027-es tanévben
- Pályázati kiírás - Výberové konanie
- Úszótanfolyam - ENCS
- Strieborný úspech na celoslovenskom kole súťaže Poznaj slovenskú reč !
- Sikeresen szerepeltek mesemondóink a XVI. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny döntőjében