• Főoldal

      • Osztálykirándulás Bártfán

        A 2.G háromnapos kiránduláson vett részt Bártfán, ahol sok szép és érdekes helyet fedeztünk fel. Sétáltunk a történelmi belvárosban, megcsodáltuk a hangulatos főteret, a régi épületeket, valamint ellátogattunk a Szent Egyed-bazilikába is.
      • Így búcsúzott a 8. osztály a tanévtől

        Az idei tanév végén a 8. osztály a megérdemelt pihenést választotta. A sok felmérő, verseny és iskolai program után igazán jólesett egy kis kikapcsolódás, ezért június 22.–24. között a körtvélyesi halastavaknál töltöttünk el néhány felejthetetlen napot. Hétfőn még ellátogattunk a közeli Kiskovácsvágására, ahol megtekintettük a szépen felújított vízi malmot. Utunk során a lúcskai huszita templom romjainál is megálltunk, ahol egy kis időre a történ
      • TE DEUM

        Hálaadó szentmisén köszöntük meg az elmúlt tanév ajándékait a Teremtőnek Paláston a Szlovákiai Magyar Katolikus Iskolák Országos Tanévzáró Ünnepségén.
      • A VI.A Egerben

        Osztálykirándulásunkat „Időutazással” kezdtük, amelyen 500évet mentünk vissza. Bemutatták, hogy mi, hogy volt akkoriban.Utána lézerharcoltunk, ami döntetlennel zárult a fiúk és lányokközött. Fáradtan indultunk az egyetemre, ahol egy fizikai előadást és egy planetáriumi vetítést néztünk meg. A nap végére azt ismegtanultunk, hogyan kezeljük a pánikot. Elindultunk aSzemfényvesztés nevű kiállításra, amely a vakok életét mutatja be. Agyönyörű várat is
      • Felfedezőúton az V. A osztály

        2026. június 19-én Kassára látogattunk, ahol felejthetetlen élményekben volt részünk, hiszen a kellemeset a hasznossal összekötöttük. Első utunk az Anička gyermekparkba vezetett, ahol a  szép zöld környezetben kedvünkre játszhattunk és mozoghattunk. A labirintusban bújócskáztunk, rollereztünk, kerékpároztunk, trambulinoztunk, körhintáztunk, valamint kipróbáltuk a különböző mászókákat és csúszdákat is. Délután ellátogattunk a Kelet- szlovákiai Múze
      • Osztálykirándulás 7.A

        2026. június 19-én és 20-án tartotta osztálykirándulását a 7.A. A pénteki napunk Kassán indult, ahol a tanulók egy lézerharcon mutathatták be tudásukat, stratégiájukat. Ezt követően a Salkában folytatódott a buli. A vacsora után újra életre kelt a tornaterem, majd az este mozizással és hajnali traccspartikkal zárult. A maradék energiájukat is kiadva, kevés alvás után egy király bowlingozással és pizzázással zártuk a csapatépítőt.
      • Jump Aréna

        2026. június 19-én a 4. A és B osztály tanulói a kassai Jump Arénában voltak osztálykiránduláson. Rengeteg lehetőség adódott a testmozgásra és a fölösleges energia levezetésére. Szerencsére mindenki balesetmentesen ugrált, pedig időnként akrobatikus elemeket is sikerült bemutatni. Ezután az elégetett kalóriákat a McDonaldsban pótolták a sportolók.
      • Igazgatói szabadnapok

        Értesítjük a Tisztelt Szülőket és Diákokat, hogy 2026. június 29-30-án szervezési okok miatt igazgatói szabadnapot rendelünk el a az alapiskolás és gimnazista diákok részére.
            • Rákóczi Tábor - Sátoraljaújhelyen

              2025.07.07.

              2025. július 6-án, megérkeztünk Sátoraljaújhelyre a Rákóczi Táborba, ahol rövid regisztráció után elosztottak minket a tábor alatt különböző formákban és helyszíneken működő csoportokba.

              A szállás elfoglalása után mentünk a Sportcsarnokba a kapott egyenruha pólókban, ahol a világ minden tájáról érkező gyerekeket és tanárokat üdvözölte Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke - ez 15 országot jelent Magyarországon kívül, az elszakadt területeken kívül Csángóföldet, Brazíliát, az USA-t, Kanadát, Ausztráliát, Új-Zélandot, Svédországot, Lengyelországot, Írországot, Csehországot jelenti.

            • Napközis tábor - 3. nap

              2025.07.05.

              A táborunk utolsó napja is csodálatosan indult, mert ellátogattunk Jászóra a cseppkőbarlangba. Köszönjük Katica néninek az élménydús túravezetést, akitől sok érdekes dolgot tanulhattunk a barlang történetéről és a cseppkövekről.A túra végét közös fagyizással koronáztuk meg.A nagy hőségre való tekintettel délután a vízi játékoké volt a főszerep! A gyerekek különböző vizes játékokat próbáltak ki, amelyeket nagyon élveztek! A játék mellett a kézműves foglalkozásoknak is jutott szerep. Kis művészeink köveket és fakorongokat festettek.A táborból tehát igazi kincsekkel térhettek haza a gyerekek.Köszönjük a bizalmat. Reméljük mindenki jól érezte magát a héten!Kellemes nyarat kívánunk mindenkinek, sok pihenéssel!

            • Nyári napközis tábor - 2.nap

              2025.07.04.

              Ma különleges napot tölthettünk együtt a gyerekekkel, tele felfedezéssel, alkotással és meglepetésekkel. Délelőtt felsétáltunk a hegyi játszótérhez, ahol útközben virágokat gyűjtöttünk. Ezeket a virágokat később a saját kezűleg készített képkereteinkbe helyeztük el.Később a tornateremben izgalmas mozgásos játékok várták a gyerekeket. A kézműves foglalkozások során egyedi táskákat díszítettünk különféle pecsétekkel.Ebéd után mindenki elkészíthette saját gyümölcs pálcáját, amit később jóízűen el is fogyasztottak.A délután egyik legizgalmasabb programjaként Dominik látogatott el hozzánk, aki elhozta állatbarátait is: egy barátságos patkányt, akit „Nagy Sajtként” ismerhettek meg. A gyerekek érdeklődéssel és örömmel figyelték a békákat, teknősöket és kígyókat, akikről sokat tanulhattak, sőt néhányat meg is simogathattak.A napot közös játékkal zártuk, ahol mindenki vidáman játszott a meglep

            • Miskolci kirándulás

              2025.07.03.

              A "minden lében kanál" diákjaink, akik rengeteget szerepeltek és népszerűsítették iskolánkat, jutalomkiránduláson vettek részt. Útjuk a Miskolci Ellipsum Élmény- és Strandfürdő medencéihez, csúszdáihoz vezetett. Így, az év végén jólesett a gondtalan játék a vízben. Hazafelé pedig, közkívánatra a MC Donaldsban ebédeltek. Köszönjük nekik a sok dalt, verset, hangszeres játékot, szereplést! Reméljük, a jövőben még többen csatlakoznak majd hozzánk.

            • A peremeken is van élet, érték és ragaszkodás…

              2025.07.03.

              A bodollói Sarlós-Boldogasszony filiális templomban 2025. július 2-án ismét nagy örömmel
              köszöntötték a zarándokokat, mindenekelőtt a kazincbarcikai Don Bosco Szent János
              Iskolaközpont tantestületét, főtisztelendő Andrásfalvy János atya vezetésével. Vannak
              ugyanis ügyek, amelyeket emberek kezdeményeznek és vannak ügyek, amelyek Isten
              kegyelméből léteznek. Egyre nyilvánvalóbb, hogy a 2002. október 13-a óta itt összegyűlő lelki
              közösség is, Isten kegyelmének a műve.
              Örültünk és köszöntük, hogy a határ mindkét oldaláról ma ismét lehetőség és alkalom
              adatott ebben a zsebkendőnyi faluban újra találkozni és közösen imádkozni népeink lelki
              megújulásáért, Európa egységéért Krisztusban és bocsánatot kérni elődeink és kortársaink
              különböző vétkeiért, ezzel is elősegítve az egyének, a közösségek és nemzetek kölcsönös
              kiengesztelődést az Egyház szándéka szerint – irgalmas lenni, mint a mennyei Aty

            • Nyári napközis tábor - 1.nap

              2025.07.03.

              Mi sem lehetne jobb kezdete a vakációnak, mint egy vidám és élményekkel teli nyári tábor. Ma kezdetét vette a napközis táborunk, ahol a játék és kacagás garantáltak voltak.

              Délelőtt a bodollói tavakhoz kirándultunk. Hálásan köszönjük a városi tűzoltóknak, akik eljöttek és fáradságot nem ismerve élménydússá varázsolták a délelőttünket.

            • Ballagás és ünnepélyes tanévzáró

              2025.06.29.

              2025. június 27-én, Jézus Szentséges Szíve és szent László Király liturgikus ünnepén, az iskolaév utolsó napján ismét együtt adtak hálát a Szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi iskolaközpont tantestületének tagjai, növendékei, diáksága és alkalmazottjai. Újból lezárult éltük egy szakasza. Kicsit olyan ez, mint a maratoni futó, aki ugyan levegő után kapkod, de mosolyogva szakítja át a célszalagot. Elfáradtak: az előjáróság az adminisztrációban, a pedagógusok a tanításban, a dolgozatjavításban, a fegyelmezésben és a nevelésben, az alkalmazottak a különböző szolgálatokban, a diákok és a növendékek a korán kelésekben, a versenyekben és az egyes megmérettetésben. Elfáradtak, de ugyanakkor láthatóan bennük volt a nagy megkönnyebbülés érzése és a jól megérdemelt pihenés ígérete is.

            • 1.G kirándulás Nyíregyházán

              2025.06.26.

              Végre elérkezett az 1.G osztálykirándulása, amelyet Nyíregyházán töltöttünk hétfőtől szerdáig. Érkezésünk napján felfedeztük Nyíregyháza terebélyes állatkertjét, este pedig elmélyültünk a Monopoly világában. Másnapra terveztük a fürdőzést, majd a harmadik napon egy falumúzeumot tekintettünk meg, ahol ajtó nyílt számunkra a múltba, miközben megismerhettük az emberek életkörülményeit 200 évvel ezelőttről. Fáradtan, de elégedetten érkeztünk haza.

            • Az utolsó közös osztálykirándulás

              2025.06.26.

              Az idei és egyben az utolsó közös osztálykirándulása a 9.A osztálynak ismételten a
              körtvélyesi halastavak mellett zajlott. A közös nevetések, sütések – főzések, fürdőzések az
              apró kalandok és a tábori hangulat mind-mind felejthetetlenné tették ezt a két napot. Sokunk
              számára ez volt az utolsó közös kirándulás az osztálytársakkal, ezért talán még
              különlegesebbnek, még emlékezetesebbnek hatott. Csodás két nap volt – egyszerre lezárás és
              búcsú, emlék és közösség. Köszönjük, hogy részesei lehettünk ennek az élménynek!

    • Kapcsolat

      • CIRKEVNÁ SPOJENÁ ŠKOLA - EGYHÁZI ISKOLAKÖZPONT, Cirkevná MŠ,ZŠ a gymnázium bl.Sáry Salkaházi s VJM - Boldog Salkaházi Sára Egyházi Óvoda, Alapiskola és Gimnázium, Moldava nad Bodvou-Szepsi
      • +421948 246 331
      • Československej armády 39, 045 01 Moldava nad Bodvou
        04501 Moldave nad Bodvou - Szepsiben
        Slovakia
    • Bejelentkezés