• Főoldal

      • "Ki lesz ma a megmentő"

        Olajos "Gizmo" Gábor barátunk és Nagy Imre tanár úr gondozásában az AI-mesterséges intelligencia segítségével készült el legújabb klipünk, amely egyben a 4.A-B osztály búcsú dala az alsó tagozatos évektől.
      • Osztálykirándulás Bártfán

        A 2.G háromnapos kiránduláson vett részt Bártfán, ahol sok szép és érdekes helyet fedeztünk fel. Sétáltunk a történelmi belvárosban, megcsodáltuk a hangulatos főteret, a régi épületeket, valamint ellátogattunk a Szent Egyed-bazilikába is.
      • Így búcsúzott a 8. osztály a tanévtől

        Az idei tanév végén a 8. osztály a megérdemelt pihenést választotta. A sok felmérő, verseny és iskolai program után igazán jólesett egy kis kikapcsolódás, ezért június 22.–24. között a körtvélyesi halastavaknál töltöttünk el néhány felejthetetlen napot. Hétfőn még ellátogattunk a közeli Kiskovácsvágására, ahol megtekintettük a szépen felújított vízi malmot. Utunk során a lúcskai huszita templom romjainál is megálltunk, ahol egy kis időre a történ
      • TE DEUM

        Hálaadó szentmisén köszöntük meg az elmúlt tanév ajándékait a Teremtőnek Paláston a Szlovákiai Magyar Katolikus Iskolák Országos Tanévzáró Ünnepségén.
      • A VI.A Egerben

        Osztálykirándulásunkat „Időutazással” kezdtük, amelyen 500évet mentünk vissza. Bemutatták, hogy mi, hogy volt akkoriban.Utána lézerharcoltunk, ami döntetlennel zárult a fiúk és lányokközött. Fáradtan indultunk az egyetemre, ahol egy fizikai előadást és egy planetáriumi vetítést néztünk meg. A nap végére azt ismegtanultunk, hogyan kezeljük a pánikot. Elindultunk aSzemfényvesztés nevű kiállításra, amely a vakok életét mutatja be. Agyönyörű várat is
      • Felfedezőúton az V. A osztály

        2026. június 19-én Kassára látogattunk, ahol felejthetetlen élményekben volt részünk, hiszen a kellemeset a hasznossal összekötöttük. Első utunk az Anička gyermekparkba vezetett, ahol a  szép zöld környezetben kedvünkre játszhattunk és mozoghattunk. A labirintusban bújócskáztunk, rollereztünk, kerékpároztunk, trambulinoztunk, körhintáztunk, valamint kipróbáltuk a különböző mászókákat és csúszdákat is. Délután ellátogattunk a Kelet- szlovákiai Múze
      • Osztálykirándulás 7.A

        2026. június 19-én és 20-án tartotta osztálykirándulását a 7.A. A pénteki napunk Kassán indult, ahol a tanulók egy lézerharcon mutathatták be tudásukat, stratégiájukat. Ezt követően a Salkában folytatódott a buli. A vacsora után újra életre kelt a tornaterem, majd az este mozizással és hajnali traccspartikkal zárult. A maradék energiájukat is kiadva, kevés alvás után egy király bowlingozással és pizzázással zártuk a csapatépítőt.
      • Jump Aréna

        2026. június 19-én a 4. A és B osztály tanulói a kassai Jump Arénában voltak osztálykiránduláson. Rengeteg lehetőség adódott a testmozgásra és a fölösleges energia levezetésére. Szerencsére mindenki balesetmentesen ugrált, pedig időnként akrobatikus elemeket is sikerült bemutatni. Ezután az elégetett kalóriákat a McDonaldsban pótolták a sportolók.
      • Igazgatói szabadnapok

        Értesítjük a Tisztelt Szülőket és Diákokat, hogy 2026. június 29-30-án szervezési okok miatt igazgatói szabadnapot rendelünk el a az alapiskolás és gimnazista diákok részére.
            • Újra egy sikeres nap! 

              2024.05.07.

              2024. május 6-án került megrendezésre a XIV. Ipolyi Arnold Népmesemondó verseny Várhosszúréten.

              1.kategória:

              ezüstsávos minősítés Iván Zalán (1.A), Tamáš Dávid (1.A), Fazekas Miklós Áron (3.A), Fazekas Zalán (3. A)bronzsávos minősítés: Kiss Csenge ( 1. A), Sivák Fanni (3.A), Reichel Tom John (3.A)

            • Öko nap

              2024.05.06.

              A Városi Művelődési Központ május 2-án öko napot szervezett, ami a
              városi parkban került megrendezésre. Iskolánk, mint minden éven, idén is
              aktívan bekapcsolódott ebbe a tevékenységbe. A 8. osztály néhány diákja
              különböző aktivitásokat készített az alapiskolások és óvodások részére, mint
              például hogyan szelektáljuk helyesen a hulladékokat, állatnyomokat kellett
              felismerni, védett növényeket, állatokat meghatározni. Iskolánk bekapcsolódott
              a használt elemek és fogkefék gyűjtésébe is.

            • Haza, egyház és nemzet…

              2024.05.05.

              Szepsiben 1979 óta rendeznek Szepsi Csombor Márton Napokat. A társadalmi szervek, a történelmi
              egyházak, a város, a kulturális intézmények képviselői és tagjai immár 45 éve emlékeznek a közös
              múlt egyik gyökerére, azon a helyen, ahol korábban az Országzászló állt. Rúdjának pántja, az
              emlékmű hátoldalán, még ma is látható. Az emlékhely úgy maradt meg, hogy egykor rátették a Vörös
              Csillagot, ezért senki, sem mert hozzányúlni.
              Az értékmentés sohasem egyszerű. Néha könnyebb, néha nehezebb. Napjaink nem kis kihívása, hogy
              olyan Európában élünk, amelynek középpontjában nem a személy elidegeníthetetlen értékeinek a
              szakralitása áll, de a pillanat kultúrája: a gazdasági élet, a siker, a haszon. Olyan Európában, amelyik
              egyre félénkebben és határozatlanabbul meri felvállalni keresztény múltját.
              Áldott elődeink magasztos tapasztalata: ahhoz, hogy nagyobb bizalommal tekinthessünk a jövőbe és
              mara

            • Érdeklődéssel kísért elismerés…

              2024.05.04.

              Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek 2024. május 3-án Budán a Prímási Palotában adott
              helyett a Magyarországi Mindszenty Alapítvány idei kuratóriumi ülésének. A napirendi pontok
              megtárgyalása előtt a kuratóriumi tagok örömmel fogadták Nagy Istvánt, a Boldog Salkaházi Sára
              Egyházi Iskolaközpont igazgatóját, aki miután a főpásztor aláírását kérve a boldogemlékű Danko
              István készítette portréra, készéggel válaszolt az érdeklődő kérdésekre, majd a tagoknak átadta az
              intézmény nyakkendőjét, amit ketten azonnal nagy örömmel nyakukba is kötöttek. Emlékképpel is
              jelezte, hogy a tavaly ünnepélyesen megáldott és elültetett „Petőfi-körtefa” él, növekszik és új
              hajtásokkal gyarapszik.
              A jó hangulatú találkozó ismételt ékes bizonyítéka volt az intézmény nagy érdeklődéssel kísért
              elismerésének és jövőbeli sokoldalú támogatásának.

            • Gyermekatlétikai sikerek

              2024.05.03.

              2024. május 2-án atlétika versenyen vettünk részt
              diákjainkkal, amely a CsH utcai szlovák alapiskola
              mögötti pályán, a Gyermek atlétikai szövetség
              (detskáatletika.sk) és az AthletikLegion Club
              szervezésében került megrendezésre. A
              csapatversenyben hat számban mérték össze
              ügyességüket, gyorsaságukat és kitartásukat a
              résztvevők. Ezek a következők voltak: helyből
              távolugrás, kitartó-, váltó- és akadályfutás, dobás fej
              fölül és buzogánnyal. Legfiatalabbjaink 12 csapat közül
              a második helyet, a nagyobbak pedig 17csapatból az
              ötödik helyet szerezték meg. Csapatunk tagjai:
              Ifjak: Kalász Laura (1.A), Gergely Jázmin, Balta Zalán
              (2.A), Horváth Péter (2.B)
              Nagyok: Boros Dániel, Prokop Vivien (4. A), Beke Emma,
              Drága Wanda, Füzes Tibor, Zsiga Alex (5.A)
              Gratulálunk minden résztvevőnek!

            • A Föld napja

              2024.05.02.

              „Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot!”
              Ne másoktól várjuk a megoldást, hanem mindenki maga tegyen a Föld jövőjéért
              egy kis odafigyeléssel.
              A Föld napja alkalmából diákjainkkal a biológiai szakkörön a
              hulladékpapírból újrahasznosított papírt készítettünk. Először is feltépkedtük az
              alapanyagot, turmixgéppel pépesítettük és vízbe áztattuk a papírháncsokat. Majd
              két képkeret rámájára hálót rögzítettünk, aminek a merítésével a papírháncsból
              kiszűrtük a vizet és vászonra helyezve kipréseltük a papírt.
              A rajz órákon iskolánk alapiskolás tanulói festményekkel, rajzokkal
              készültek a Föld napjára, amiből egy kiállítást készítettünk iskolánk folyosóján.
              A legszebb alkotások készítői nyereményben részesültek.

            • Járási bajnokok lettünk 3x3 kosárlabdában

              2024.05.01.

              2024. április 30-án került megrendezésre a Kassa-vidéki járás 3x3 -as kosárlabda tornája. A fiúk versenyében a 11 résztvevő csapat közül az 1. helyen végeztünk. A lányok pedig az előkelő 3. helyet szerezték meg. Szívből gratulálunk minden versenyzőnek!

              Csapattagok: Rudy Dávid, Grosko Róbert, Ucekaj Olivér, Hudák Kevin, Kateržabek Sebastian, Páloš Erik, lányok: Magyar Sofia, Bugár Éva, Safko Bianca, Viszlay Enikő, Mikó Rebeka, Žiga Mária, felkészítő tanárok: Nagy Gabriella, Nagy István

            • PITAGORASZ VERSENY - JÁRÁSI FORDULÓ

              2024.04.30.

              „Sem a matematikában, sem az életben nem jöhet ki értékes dolog komoly munka befektetése nélkül.“

              ( Bollobás Béla )

              2024. április 9-én és 10-én lezajlott a PITAGORASZ VERSENY 45. Évfolyamának járási fordulója Kassán a P3, P4, P5, P6 , P7, P8 kategóriákban. Iskolánkat 4 tanuló képviselte a versenyen, akik lelkesen, szorgalmasan, készültek, hogy összemérhessék matematikai tudásukat az azonos évfolyamban tanuló diáktársaikkal.

    • Kapcsolat

      • CIRKEVNÁ SPOJENÁ ŠKOLA - EGYHÁZI ISKOLAKÖZPONT, Cirkevná MŠ,ZŠ a gymnázium bl.Sáry Salkaházi s VJM - Boldog Salkaházi Sára Egyházi Óvoda, Alapiskola és Gimnázium, Moldava nad Bodvou-Szepsi
      • +421948 246 331
      • Československej armády 39, 045 01 Moldava nad Bodvou
        04501 Moldave nad Bodvou - Szepsiben
        Slovakia
    • Bejelentkezés