• Főoldal

      • "Ki lesz ma a megmentő"

        Olajos "Gizmo" Gábor barátunk és Nagy Imre tanár úr gondozásában az AI-mesterséges intelligencia segítségével készült el legújabb klipünk, amely egyben a 4.A-B osztály búcsú dala az alsó tagozatos évektől.
      • Osztálykirándulás Bártfán

        A 2.G háromnapos kiránduláson vett részt Bártfán, ahol sok szép és érdekes helyet fedeztünk fel. Sétáltunk a történelmi belvárosban, megcsodáltuk a hangulatos főteret, a régi épületeket, valamint ellátogattunk a Szent Egyed-bazilikába is.
      • Így búcsúzott a 8. osztály a tanévtől

        Az idei tanév végén a 8. osztály a megérdemelt pihenést választotta. A sok felmérő, verseny és iskolai program után igazán jólesett egy kis kikapcsolódás, ezért június 22.–24. között a körtvélyesi halastavaknál töltöttünk el néhány felejthetetlen napot. Hétfőn még ellátogattunk a közeli Kiskovácsvágására, ahol megtekintettük a szépen felújított vízi malmot. Utunk során a lúcskai huszita templom romjainál is megálltunk, ahol egy kis időre a történ
      • TE DEUM

        Hálaadó szentmisén köszöntük meg az elmúlt tanév ajándékait a Teremtőnek Paláston a Szlovákiai Magyar Katolikus Iskolák Országos Tanévzáró Ünnepségén.
      • A VI.A Egerben

        Osztálykirándulásunkat „Időutazással” kezdtük, amelyen 500évet mentünk vissza. Bemutatták, hogy mi, hogy volt akkoriban.Utána lézerharcoltunk, ami döntetlennel zárult a fiúk és lányokközött. Fáradtan indultunk az egyetemre, ahol egy fizikai előadást és egy planetáriumi vetítést néztünk meg. A nap végére azt ismegtanultunk, hogyan kezeljük a pánikot. Elindultunk aSzemfényvesztés nevű kiállításra, amely a vakok életét mutatja be. Agyönyörű várat is
      • Felfedezőúton az V. A osztály

        2026. június 19-én Kassára látogattunk, ahol felejthetetlen élményekben volt részünk, hiszen a kellemeset a hasznossal összekötöttük. Első utunk az Anička gyermekparkba vezetett, ahol a  szép zöld környezetben kedvünkre játszhattunk és mozoghattunk. A labirintusban bújócskáztunk, rollereztünk, kerékpároztunk, trambulinoztunk, körhintáztunk, valamint kipróbáltuk a különböző mászókákat és csúszdákat is. Délután ellátogattunk a Kelet- szlovákiai Múze
      • Osztálykirándulás 7.A

        2026. június 19-én és 20-án tartotta osztálykirándulását a 7.A. A pénteki napunk Kassán indult, ahol a tanulók egy lézerharcon mutathatták be tudásukat, stratégiájukat. Ezt követően a Salkában folytatódott a buli. A vacsora után újra életre kelt a tornaterem, majd az este mozizással és hajnali traccspartikkal zárult. A maradék energiájukat is kiadva, kevés alvás után egy király bowlingozással és pizzázással zártuk a csapatépítőt.
      • Jump Aréna

        2026. június 19-én a 4. A és B osztály tanulói a kassai Jump Arénában voltak osztálykiránduláson. Rengeteg lehetőség adódott a testmozgásra és a fölösleges energia levezetésére. Szerencsére mindenki balesetmentesen ugrált, pedig időnként akrobatikus elemeket is sikerült bemutatni. Ezután az elégetett kalóriákat a McDonaldsban pótolták a sportolók.
      • Igazgatói szabadnapok

        Értesítjük a Tisztelt Szülőket és Diákokat, hogy 2026. június 29-30-án szervezési okok miatt igazgatói szabadnapot rendelünk el a az alapiskolás és gimnazista diákok részére.
            • Tanévzáró ünnepség és a kilencedik osztály ballagása

              2024.06.28.

              Ismét megható és megkapó hangulatban történt a szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpontban az idei tanévzáró ünnepség, a hagyományokhoz híven ökumenikus istentisztelet keretében. Az iskola diáksága, a tantestület tagjai, a szülők, a nagyszülők, a rokonok, valamint az iskolabarátok az aulában, a ballagó kilencedikesek – miután végig járták az egyes osztálytermeket - a bejárati folyosón várakoztak. Becsengetésre az iskola igazgatósága és a lelkipásztorok kíséretében elindult a katedrához az ünnepi menet miközben felcsendült a Nagy Imre tanár vezette közismert ének – Gaudeamus igitur… Míg fiatal vagy légy vidám…

            • Óvodai ballagás…

              2024.06.28.

              A mai nyugati világ azt hirdeti, hogy az emberi élet, de legalábbis a politikai élet legfontosabb
              kérdése, hogy milyen világot hagyunk a gyermekeinkre. „Micsoda kolosszális tévedés”,
              mondta a minap napjaink egyik közismert politikusa, aki szerint a dolog épp fordítva van.
              „Nem az a kérdés, milyen világot hagyunk a gyerekeinkre, hanem hogy milyen gyermekeket
              hagyunk a világra.”
              2024. június 27-én, szent László királyunk liturgikus emléknapján ballagás volt a Szepsi
              Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont Napocska - Óvoda Méhecske csoportja 14
              tagja számára. Jó volt együttlátni a szülőket, a nagyszülőket, a pedagógusokat és az
              iskolabarátokat népünk egyik jeles történelmi egyéniségének ünnepén. Szent László királyban
              virágzott ki ugyanis jellemző típussá magyar kereszténység - benne forrt össze a keresztény
              szentség a nemzeti szellemmel. Addig a kereszténység magyar honban, mint ideg

            • Élménybeszámoló a 3.G osztály utolsó osztálykirándulásáról Nyíregyházán

              2024.06.28.

              2024. június 25-én és 26-án két napra ellátogattunk Nyíregyházára, ahol nagy
              élményben volt részünk, mert összekötöttük a kellemeset a hasznossal. A keddi napunk
              a Szent Imre Katolikus Kollégiumba való megérkezés után tartalmas programmal indult. Első
              utunk a Sóstói Múzeumfaluba vezetett, ahol belecsöppenhettünk egy régi falu életébe. A
              második állomásunk az Aquarius Élményfürdő volt Sóstón, ahol sokat napoztunk, fürödtünk
              és csúszdáztunk. Hazafelé menet gyönyörködtünk a zenélő szökőkútban. Az esti programunk
              mozizás volt. Végül az első napot egy kellemes esti sétával zártuk. Másnap a reggeli után
              következett a csapatépítés, a szabadulószoba/időcsapda. Itt két csapatra szétosztódva
              megmérettettük szabadulási képességeinket. Miután szerencsésen kijutottunk
              a szabadulószobából ellátogattunk a római katolikus templomba, ahol a toronykilátóban 29
              méter magasról megcsodáltuk a nyüzsgő Kossuth

            • XXXI. Tompa Mihály Országos döntő

              2024.06.24.

              Ezüstsávos besorolást kapott a Salka Banda - a zsűri különdíja - "A legjobb hangszeres előadó" pedig Bojszko Kevin lett

              Nagyon büszkék vagyunk Rátok! Gratulálunk a versenyzőinknek és köszönjük a kemény munkát, az áldozatokat, amelyeket meghoztak az eredmény eléréséért. Ezüstsávos helyezésük nagyszerű elismerése tehetségüknek és szorgalmuknak. Biztosak vagyunk benne, hogy további motivációt ad számukra a jövőbeli versenyekre való felkészüléshez. Köszönjük a támogatást és a biztatást. Hálásak vagyunk, hogy részesei lehettünk ennek az élménynek. Hajrá Salka Banda!

            • TE DEUM - hálaadó szentmise Ipolyságon

              2024.06.22.

              2024. június 20-án a felvidéki katolikus magyar iskolák közössége Ipolyságon, szentmise keretében adott hálát az elmúlt iskolai évért. Az ünnepi alkalom során díjazták az egyes tanintézmények diákjait, akiknek ténykedése számos ponton példaértékű a közösség számára. Kiosztották a Közösségünk szolgálatáért díjakat is. Iskolaközpontunkból Safko Bianka, 9.A osztályos diákunk kapott elismerést, valamint Mgr. Nagy Éva tanárnő. Mint Madarász Róbert, a komáromi Marianum Iskolaközpont igazgatója, a Patrona Nostra Közhasznú Társaság vezetője ünnepi beszédében elmondta, a hét évvel ezelőtt alapított társaság a keresztény értékeket emeli ki. „Díjunkkal azokat tüntetjük ki, akik csendesen végzik a munkájukat, akikre mindig lehet számítani, akik kitartásukkal, tetteikkel példát mutatnak közösségeiknek, akik imádságos életükkel megszentelik a napjainkat, akik szelíd harcosai az általunk képviselt ér

            • Osztálykirándulás - 3.A-5.A

              2024.06.20.

              A harmadikosok és az ötödikesek nagyon izgatott voltak az előttük álló kirándulás miatt. Az Aggteleki barlangban korábban még sosem jártak, így mindenki nagyon kíváncsi volt rá. Reggel korán indultak és egy óra buszozás után meg is érkeztek a barlanghoz.

              A vezetőnk nagyon informatív és szórakoztató módon mesélt nekünk a barlang történetéről és kialakulásáról. Először a felszínen barangoltunk, majd egyre mélyebbre merültünk a föld alatt. A barlang csodálatos kőformációi és cseppkövei lenyűgöző látványt nyújtottak.

            • Englishstar angol verseny

              2024.06.13.

              Intézményünk tanulói immáron harmadik alkalommal kapcsolódtak be a mára már közkedvelt ENGLISHSTAR angol nyelvű nemzetközi versenybe. A verseny célja, hogy népszerűsítse az angol nyelvet, mint tantárgyat, ugyanakkor szórakoztató módon motiválja a tanulókat az írásbeli tesztek és vizsgák sikeres letételére. Az idén iskolánkat 27 tanuló képviselte a 3. évfolyamtól egészen a 8. évfolyamig. Mindannyian nagyon sikeresen szerepeltek. A 27 tanulóból 14 tanuló 90 % felett teljesített. A legkiemelkedőbb eredményt Prokop Vivien, 4.A és Rudy Dávid 8.A osztályos tanulóink érték el, akik 100 % - al teljesítették a tesztet. Őket követte Lacko Lorie Shay, 4.A osztályos tanulónk 99%-al, és Groško Róbert 8.A osztályos tanulónk szintén 99%-al. Szívből gratulálunk minden versenyzőnknek, nagyon büszkék vagyunk rájuk!!!.

            • Látogatás az idősek otthonában

              2024.06.13.

              A 7.A osztály tanulói a mai napon meglátogatták az Árpádházi Szent Erzsébet Idősek Otthonának lakóit. Idősek és fiatalok nagyon szép, tartalmas időt töltöttek együtt beszélgetéssel, játékkal és Kovács Réka népmeséjének meghallgatásával. Mi, a diákokkal együtt sokat gazdagodtunk az idősek történeteiből, akiknek remélem egy kis vidámságot tudtunk vinni életükbe. Köszönjük szépen Sopková igazgató nőnek a meghívást és a szíves fogadtatást.

    • Kapcsolat

      • CIRKEVNÁ SPOJENÁ ŠKOLA - EGYHÁZI ISKOLAKÖZPONT, Cirkevná MŠ,ZŠ a gymnázium bl.Sáry Salkaházi s VJM - Boldog Salkaházi Sára Egyházi Óvoda, Alapiskola és Gimnázium, Moldava nad Bodvou-Szepsi
      • +421948 246 331
      • Československej armády 39, 045 01 Moldava nad Bodvou
        04501 Moldave nad Bodvou - Szepsiben
        Slovakia
    • Bejelentkezés