Főoldal
A 9.A osztálykirándulása
2024.06.13.22024. május 30-tól június 1-ig a 9.A Budapesten töltötte osztálykirándulását és egyben meglátogatta a Kolping testvériskoláját. Nagyon kedves fogadtatásban részesültünk, ugyanis a Kolping kilencedikesei már a vasútállomáson vártak minket és az ottlétünk során több helyre is elkísértek bennünket. Sok érdekes helyre látogattunk el a 3 nap folyamán. Voltunk a Néprajzi Múzeumban, sétáltunk a Városligetben, elmentünk a Hősök Terére. A következő napon a város budai oldalát csodálhattuk meg, ugyanis a délelőttünket a Várnegyedben töltöttük. A Mátyás Templomot is megcsodálhattuk, ill. a Halászbástyán néhány szép képet készítettünk a városról. Az esti órákban sétahajóztunk a Dunán, így láthattuk Budapestet éjszakai fényeiben. Az utolsó napon a Parlamentet tekintettük meg, amely lenyűgözött minket.
„Hazám,hazám” a hajdúbagosi szavalóverseny budapesti jutalomútja
2024.06.13.Iskolánkból 3 tanuló vett részt a hajdúbagosi „Hazám, hazám” szavalóverseny résztvevőinek szervezett 3 napos budapesti jutalomútjának: Kovács Réka 7.A, Pelegrin Noémi 6.A és Tóth Kozma Sofia 6.A osztályos diákok, Tirpák - Kovács Orsolya felkészítő tanár kíséretével. A 3 napos jutalomút Hajdúbagosról indult busszal, szállása és teljes ellátása Szentendrén volt egy kempingben, mindhárom napra tartalmas programokkal: hétfő délután két órás, idegenvezetéses parlamenti látogatáson vettünk részt, kedden a visegrádi vár, szerdán a szentendrei Skanzen meglátogatása volt a cél. Szepsiből Hidasnémeti-Budapest útvonalon közlekedő vonattal csatlakoztunk a kirándulókhoz a Parlamentnél hétfő délután, és kedd reggel Szentendréről indulva ugyanilyen módon jutottunk vissza délutánra Szepsibe. A gyerekek nagyon élvezték a programot!
Beszámoló a XIV. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny országos fordulójáról
2024.06.13.Idén is megrendezésre került 2024. június 3-4-én a XIV. Ipolyi Arnold Népmesemondó
Verseny országos fordulója, amire 44 versenyző érkezett 5 kategóriában.
magát. A verseny nagyon magas színvonalú volt, mivel ide minden résztvevő úgy került, hogy
a korábbi területi előválogató versenyekről arany sávos versenyzőként továbbjutott.
Barangolók
2024.06.10.A 2023/2024-es tanévben a Barangolók szakkör keretén belül túráztunk, csirizáltunk,jégkorong meccseken szurkoltunk, jégkoriztunk, és az utolsó barangoláson boboztunk. Minden alkalommal remekül éreztük magunkat.
Víz verseny Kassán
2024.06.10.2024. június 6- án iskolánk háromtagú csapatával részt vettünk a Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Gimnázium által megszervezett Víz versenyen. A verseny témája: EGYütt egy MÁS JÖVŐért! A csapatok kvíz feladatokat, szójátékokat oldottak, majd egy adott környezetvédelmi témára plakátot készítettek és utána bemutatták az elkészült munkákat.
Különös köszönet és hála…
2024.06.10.1Egyházközségünk esperes-plébánosa, iskolánk lelki igazgatója, Mons. Dr.
Gábor Bertalan, 50 éve - 1974. június 9-én - a pozsonyi szent Márton Dómban, a
hajdani Koronázó Templomban, több diakónus társával együtt az egyházi-rend
szentségében részesült. Az akkori állami szervek mindennemű akadályozása
ellenére 65-en szentelődtek. Igaz, volt idő, amikor neki is el akarták odázni a
szentelést azzal, hogy először el kell végeznie a kötelező katonai szolgálatot.
Mivel orvosi felmentést kapott, így felszentelődhetett. Hála Istennek, ma még
többen, mint 30-an élnek közülük, akik ezekben a napokban hálát adnak a
meghívás és a küldés kegyelméért.
Papi életmottóját, Szent XXIII. János pápától választotta: Hűnek kell maradnom
elhatározásomhoz, mindenáron jó akarok lenni, mindig, mindenkihez. Fiatalos
hévvel bizonyára nem is sejtette, hogy ez nem is olyan egyszerű. Mindig,
mindenkihez… ahhoz is, aki
Nyári atlétikai többpróba - 2. és 5. hely
2024.06.07.12024. június 5-én atlétika versenyen vettünk részt diákjainkkal, amely a ČSA utcai szlovák alapiskola mögötti pályán, a Multifunkciós Központ , a Városi Sport Klub és az Athletik Legion Club szervezésében került megrendezésre. A csapatversenyben négy számban mérték össze ügyességüket, gyorsaságukat és kitartásukat a résztvevők. Ezek a következők voltak: helyből távolugrás, kitartó-, váltó- és akadályfutás, dobás. A másodikosainknak sikerült megszerezniük a 2.helyet A harmadikosoknak az 5.helyet.
A NEMZETI ÖSSZETARTOZÁS NAPJA
2024.06.04.2A Nemzeti Összetartozás Napján mi is emlékeztünk, imádkoztunk és elültettük az összetartozás fáját - egy mamutfenyőt.
Harangzúgás közepette…
Azt mondjuk, mondják, hogy a gyermekek oktatásának első főszereplői és
építészei: a szülők, a pedagógusok, a hitoktatók és a lelkipásztorok. Az emberi
és a lelki értékek megismerését és átadását az iskola és a családok közötti erős
szövetség teszi lehetővé.
A család és az iskola-közösség - jövőre nyitott mikrokozmosz. Központi
tengelyek, amely körül egy új világ forog. Az oktatási szövetség - az ember
átfogó nevelésének elősegítésé által - lehetőséget ad egy emberibb világ
felépítése és lelki dimenziója biztosítása érdekében.
Tavaly a szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont kertjébe „Petőfi-
körtefát” és egy kocsányos-tölgyfát ültettünk el. 2024. június 4-én, a Nemzeti
Összetartozás emléknapján - Dobos Zoltán és Nyíri Péter, oklevele
Konfirmáció Szepsiben
2024.06.04.Aki tehát vallást tesz rólam az emberek előtt, arról majd én is vallást teszek mennyei Atyám
előtt. (Mt 10,32)
A konfirmáció megerősítést jelent, hitünk megerősítését. A keresztelés folyamán tett szülői
ígéret folytatásaként - miszerint a szülők keresztyén hitben nevelik és neveltetik gyermeküket
- a gyermekek 14-15 éves korban vallást tesznek hitükről, melynek során a konfirmált ifjak a
gyülekezet nagykorú, úrvacsorával élő tagjaivá válnak. Május 12-én Szepsiben 5 ifjú vallotta
meg Jézus Krisztusba vetett hitét a Református Egyház alapvető tanítását. Ezt követően
Pünkösdvasárnap részesültek először az Úr szent vacsorájában. Ez alkalomból szívből
gratulálunk és Isten gazdag áldását kívánjuk életük minden terén!
ELSŐ SZENTÁLDOZÁS
2024.06.03.2024. június 2-án 22 gyermek járult először szentáldozáshoz magyar nyelven a Szepsi plébánia-templomban. Köszönet az előkészületért, úgy a templomban, mint a templom kívül, valamint a plébánián és az iskolában. Köszönet a hitoktatóknak és az az áldozatkész munkáért, a kedves szülőknek és a pedagógusoknak a szeretetért és az elsőáldozóknak a hitvallásért. Adja Isten, hogy példás keresztény katolikus életünkkel és magatartásunkkal továbbra is értékes mértékjelek legyünk korunk Istenkereső emberének. Köszönet, hogy értjük az idők jelét és Mécs László örök érvényű üzenetét: Ki a betyár, ki a szent, Magyar honban ki a szent? Ha a mérték tönkre ment, soha senki meg nem ment…
Naptár
- semmi megjeleníthető adatok
Közösségi média
Aktuális
- Ünnepélyes tanévzáró és ballagás a Salkában
- "Ki lesz ma a megmentő"
- Osztálykirándulás Bártfán
- Így búcsúzott a 8. osztály a tanévtől
- TE DEUM
- A VI.A Egerben
- Felfedezőúton az V. A osztály
- Osztálykirándulás 7.A
- Jump Aréna
- Meghívó - tanévzáró
- Étkezés kérvényezése a 2026-27-es tanévre
- Igazgatói szabadnapok
- Az idősek tisztelete
- ENGLISHSTAR 2026
- „Citius, altius, fortius – communiter”
- Az általános iskola 1. osztályába felvett diákok listája a 2026-2027-es tanévben
- Pályázati kiírás - Výberové konanie
- Úszótanfolyam - ENCS
- Strieborný úspech na celoslovenskom kole súťaže Poznaj slovenskú reč !
- Sikeresen szerepeltek mesemondóink a XVI. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny döntőjében