• Főoldal

      • "Ki lesz ma a megmentő"

        Olajos "Gizmo" Gábor barátunk és Nagy Imre tanár úr gondozásában az AI-mesterséges intelligencia segítségével készült el legújabb klipünk, amely egyben a 4.A-B osztály búcsú dala az alsó tagozatos évektől.
      • Osztálykirándulás Bártfán

        A 2.G háromnapos kiránduláson vett részt Bártfán, ahol sok szép és érdekes helyet fedeztünk fel. Sétáltunk a történelmi belvárosban, megcsodáltuk a hangulatos főteret, a régi épületeket, valamint ellátogattunk a Szent Egyed-bazilikába is.
      • Így búcsúzott a 8. osztály a tanévtől

        Az idei tanév végén a 8. osztály a megérdemelt pihenést választotta. A sok felmérő, verseny és iskolai program után igazán jólesett egy kis kikapcsolódás, ezért június 22.–24. között a körtvélyesi halastavaknál töltöttünk el néhány felejthetetlen napot. Hétfőn még ellátogattunk a közeli Kiskovácsvágására, ahol megtekintettük a szépen felújított vízi malmot. Utunk során a lúcskai huszita templom romjainál is megálltunk, ahol egy kis időre a történ
      • TE DEUM

        Hálaadó szentmisén köszöntük meg az elmúlt tanév ajándékait a Teremtőnek Paláston a Szlovákiai Magyar Katolikus Iskolák Országos Tanévzáró Ünnepségén.
      • A VI.A Egerben

        Osztálykirándulásunkat „Időutazással” kezdtük, amelyen 500évet mentünk vissza. Bemutatták, hogy mi, hogy volt akkoriban.Utána lézerharcoltunk, ami döntetlennel zárult a fiúk és lányokközött. Fáradtan indultunk az egyetemre, ahol egy fizikai előadást és egy planetáriumi vetítést néztünk meg. A nap végére azt ismegtanultunk, hogyan kezeljük a pánikot. Elindultunk aSzemfényvesztés nevű kiállításra, amely a vakok életét mutatja be. Agyönyörű várat is
      • Felfedezőúton az V. A osztály

        2026. június 19-én Kassára látogattunk, ahol felejthetetlen élményekben volt részünk, hiszen a kellemeset a hasznossal összekötöttük. Első utunk az Anička gyermekparkba vezetett, ahol a  szép zöld környezetben kedvünkre játszhattunk és mozoghattunk. A labirintusban bújócskáztunk, rollereztünk, kerékpároztunk, trambulinoztunk, körhintáztunk, valamint kipróbáltuk a különböző mászókákat és csúszdákat is. Délután ellátogattunk a Kelet- szlovákiai Múze
      • Osztálykirándulás 7.A

        2026. június 19-én és 20-án tartotta osztálykirándulását a 7.A. A pénteki napunk Kassán indult, ahol a tanulók egy lézerharcon mutathatták be tudásukat, stratégiájukat. Ezt követően a Salkában folytatódott a buli. A vacsora után újra életre kelt a tornaterem, majd az este mozizással és hajnali traccspartikkal zárult. A maradék energiájukat is kiadva, kevés alvás után egy király bowlingozással és pizzázással zártuk a csapatépítőt.
      • Jump Aréna

        2026. június 19-én a 4. A és B osztály tanulói a kassai Jump Arénában voltak osztálykiránduláson. Rengeteg lehetőség adódott a testmozgásra és a fölösleges energia levezetésére. Szerencsére mindenki balesetmentesen ugrált, pedig időnként akrobatikus elemeket is sikerült bemutatni. Ezután az elégetett kalóriákat a McDonaldsban pótolták a sportolók.
      • Igazgatói szabadnapok

        Értesítjük a Tisztelt Szülőket és Diákokat, hogy 2026. június 29-30-án szervezési okok miatt igazgatói szabadnapot rendelünk el a az alapiskolás és gimnazista diákok részére.
            • A 9.A osztálykirándulása

              2024.06.13.

              2024. május 30-tól június 1-ig a 9.A Budapesten töltötte osztálykirándulását és egyben meglátogatta a Kolping testvériskoláját. Nagyon kedves fogadtatásban részesültünk, ugyanis a Kolping kilencedikesei már a vasútállomáson vártak minket és az ottlétünk során több helyre is elkísértek bennünket. Sok érdekes helyre látogattunk el a 3 nap folyamán. Voltunk a Néprajzi Múzeumban, sétáltunk a Városligetben, elmentünk a Hősök Terére. A következő napon a város budai oldalát csodálhattuk meg, ugyanis a délelőttünket a Várnegyedben töltöttük. A Mátyás Templomot is megcsodálhattuk, ill. a Halászbástyán néhány szép képet készítettünk a városról. Az esti órákban sétahajóztunk a Dunán, így láthattuk Budapestet éjszakai fényeiben. Az utolsó napon a Parlamentet tekintettük meg, amely lenyűgözött minket.

            • „Hazám,hazám” a hajdúbagosi szavalóverseny budapesti jutalomútja

              2024.06.13.

              Iskolánkból 3 tanuló vett részt a hajdúbagosi „Hazám, hazám” szavalóverseny résztvevőinek szervezett 3 napos budapesti jutalomútjának: Kovács Réka 7.A, Pelegrin Noémi 6.A és Tóth Kozma Sofia 6.A osztályos diákok, Tirpák - Kovács Orsolya felkészítő tanár kíséretével. A 3 napos jutalomút Hajdúbagosról indult busszal, szállása és teljes ellátása Szentendrén volt egy kempingben, mindhárom napra tartalmas programokkal: hétfő délután két órás, idegenvezetéses parlamenti látogatáson vettünk részt, kedden a visegrádi vár, szerdán a szentendrei Skanzen meglátogatása volt a cél. Szepsiből Hidasnémeti-Budapest útvonalon közlekedő vonattal csatlakoztunk a kirándulókhoz a Parlamentnél hétfő délután, és kedd reggel Szentendréről indulva ugyanilyen módon jutottunk vissza délutánra Szepsibe. A gyerekek nagyon élvezték a programot!

            • Barangolók

              2024.06.10.

              A 2023/2024-es tanévben a Barangolók szakkör keretén belül túráztunk, csirizáltunk,jégkorong meccseken szurkoltunk, jégkoriztunk, és az utolsó barangoláson boboztunk. Minden alkalommal remekül éreztük magunkat.

            • Víz verseny Kassán

              2024.06.10.

              2024. június 6- án iskolánk háromtagú csapatával részt vettünk a Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Gimnázium által megszervezett Víz versenyen. A verseny témája: EGYütt egy MÁS JÖVŐért! A csapatok kvíz feladatokat, szójátékokat oldottak, majd egy adott környezetvédelmi témára plakátot készítettek és utána bemutatták az elkészült munkákat.

            • Különös köszönet és hála…

              2024.06.10.

              Egyházközségünk esperes-plébánosa, iskolánk lelki igazgatója, Mons. Dr.
              Gábor Bertalan, 50 éve - 1974. június 9-én - a pozsonyi szent Márton Dómban, a
              hajdani Koronázó Templomban, több diakónus társával együtt az egyházi-rend
              szentségében részesült. Az akkori állami szervek mindennemű akadályozása
              ellenére 65-en szentelődtek. Igaz, volt idő, amikor neki is el akarták odázni a
              szentelést azzal, hogy először el kell végeznie a kötelező katonai szolgálatot.
              Mivel orvosi felmentést kapott, így felszentelődhetett. Hála Istennek, ma még
              többen, mint 30-an élnek közülük, akik ezekben a napokban hálát adnak a
              meghívás és a küldés kegyelméért.
              Papi életmottóját, Szent XXIII. János pápától választotta: Hűnek kell maradnom
              elhatározásomhoz, mindenáron jó akarok lenni, mindig, mindenkihez. Fiatalos
              hévvel bizonyára nem is sejtette, hogy ez nem is olyan egyszerű. Mindig,
              mindenkihez… ahhoz is, aki

            • Nyári atlétikai többpróba - 2. és 5. hely

              2024.06.07.

              2024. június 5-én atlétika versenyen vettünk részt diákjainkkal, amely a ČSA utcai szlovák alapiskola mögötti pályán, a Multifunkciós Központ , a Városi Sport Klub és az Athletik Legion Club szervezésében került megrendezésre. A csapatversenyben négy számban mérték össze ügyességüket, gyorsaságukat és kitartásukat a résztvevők. Ezek a következők voltak: helyből távolugrás, kitartó-, váltó- és akadályfutás, dobás. A másodikosainknak sikerült megszerezniük a 2.helyet A harmadikosoknak az 5.helyet.

            • A NEMZETI ÖSSZETARTOZÁS NAPJA

              2024.06.04.

              A Nemzeti Összetartozás Napján mi is emlékeztünk, imádkoztunk és elültettük az összetartozás fáját - egy mamutfenyőt.

              Harangzúgás közepette…


              Azt mondjuk, mondják, hogy a gyermekek oktatásának első főszereplői és
              építészei: a szülők, a pedagógusok, a hitoktatók és a lelkipásztorok. Az emberi
              és a lelki értékek megismerését és átadását az iskola és a családok közötti erős
              szövetség teszi lehetővé.
              A család és az iskola-közösség - jövőre nyitott mikrokozmosz. Központi
              tengelyek, amely körül egy új világ forog. Az oktatási szövetség - az ember
              átfogó nevelésének elősegítésé által - lehetőséget ad egy emberibb világ
              felépítése és lelki dimenziója biztosítása érdekében.
              Tavaly a szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont kertjébe „Petőfi-
              körtefát” és egy kocsányos-tölgyfát ültettünk el. 2024. június 4-én, a Nemzeti
              Összetartozás emléknapján - Dobos Zoltán és Nyíri Péter, oklevele

            • Konfirmáció Szepsiben

              2024.06.04.

              Aki tehát vallást tesz rólam az emberek előtt, arról majd én is vallást teszek mennyei Atyám
              előtt. (Mt 10,32)


              A konfirmáció megerősítést jelent, hitünk megerősítését. A keresztelés folyamán tett szülői
              ígéret folytatásaként - miszerint a szülők keresztyén hitben nevelik és neveltetik gyermeküket
              - a gyermekek 14-15 éves korban vallást tesznek hitükről, melynek során a konfirmált ifjak a
              gyülekezet nagykorú, úrvacsorával élő tagjaivá válnak. Május 12-én Szepsiben 5 ifjú vallotta
              meg Jézus Krisztusba vetett hitét a Református Egyház alapvető tanítását. Ezt követően
              Pünkösdvasárnap részesültek először az Úr szent vacsorájában. Ez alkalomból szívből
              gratulálunk és Isten gazdag áldását kívánjuk életük minden terén!

            • ELSŐ SZENTÁLDOZÁS

              2024.06.03.

              2024. június 2-án 22 gyermek járult először szentáldozáshoz magyar nyelven a Szepsi plébánia-templomban. Köszönet az előkészületért, úgy a templomban, mint a templom kívül, valamint a plébánián és az iskolában. Köszönet a hitoktatóknak és az az áldozatkész munkáért, a kedves szülőknek és a pedagógusoknak a szeretetért és az elsőáldozóknak a hitvallásért. Adja Isten, hogy példás keresztény katolikus életünkkel és magatartásunkkal továbbra is értékes mértékjelek legyünk korunk Istenkereső emberének. Köszönet, hogy értjük az idők jelét és Mécs László örök érvényű üzenetét: Ki a betyár, ki a szent, Magyar honban ki a szent? Ha a mérték tönkre ment, soha senki meg nem ment…

    • Kapcsolat

      • CIRKEVNÁ SPOJENÁ ŠKOLA - EGYHÁZI ISKOLAKÖZPONT, Cirkevná MŠ,ZŠ a gymnázium bl.Sáry Salkaházi s VJM - Boldog Salkaházi Sára Egyházi Óvoda, Alapiskola és Gimnázium, Moldava nad Bodvou-Szepsi
      • +421948 246 331
      • Československej armády 39, 045 01 Moldava nad Bodvou
        04501 Moldave nad Bodvou - Szepsiben
        Slovakia
    • Bejelentkezés