• Főoldal

      • "Ki lesz ma a megmentő"

        Olajos "Gizmo" Gábor barátunk és Nagy Imre tanár úr gondozásában az AI-mesterséges intelligencia segítségével készült el legújabb klipünk, amely egyben a 4.A-B osztály búcsú dala az alsó tagozatos évektől.
      • Osztálykirándulás Bártfán

        A 2.G háromnapos kiránduláson vett részt Bártfán, ahol sok szép és érdekes helyet fedeztünk fel. Sétáltunk a történelmi belvárosban, megcsodáltuk a hangulatos főteret, a régi épületeket, valamint ellátogattunk a Szent Egyed-bazilikába is.
      • Így búcsúzott a 8. osztály a tanévtől

        Az idei tanév végén a 8. osztály a megérdemelt pihenést választotta. A sok felmérő, verseny és iskolai program után igazán jólesett egy kis kikapcsolódás, ezért június 22.–24. között a körtvélyesi halastavaknál töltöttünk el néhány felejthetetlen napot. Hétfőn még ellátogattunk a közeli Kiskovácsvágására, ahol megtekintettük a szépen felújított vízi malmot. Utunk során a lúcskai huszita templom romjainál is megálltunk, ahol egy kis időre a történ
      • TE DEUM

        Hálaadó szentmisén köszöntük meg az elmúlt tanév ajándékait a Teremtőnek Paláston a Szlovákiai Magyar Katolikus Iskolák Országos Tanévzáró Ünnepségén.
      • A VI.A Egerben

        Osztálykirándulásunkat „Időutazással” kezdtük, amelyen 500évet mentünk vissza. Bemutatták, hogy mi, hogy volt akkoriban.Utána lézerharcoltunk, ami döntetlennel zárult a fiúk és lányokközött. Fáradtan indultunk az egyetemre, ahol egy fizikai előadást és egy planetáriumi vetítést néztünk meg. A nap végére azt ismegtanultunk, hogyan kezeljük a pánikot. Elindultunk aSzemfényvesztés nevű kiállításra, amely a vakok életét mutatja be. Agyönyörű várat is
      • Felfedezőúton az V. A osztály

        2026. június 19-én Kassára látogattunk, ahol felejthetetlen élményekben volt részünk, hiszen a kellemeset a hasznossal összekötöttük. Első utunk az Anička gyermekparkba vezetett, ahol a  szép zöld környezetben kedvünkre játszhattunk és mozoghattunk. A labirintusban bújócskáztunk, rollereztünk, kerékpároztunk, trambulinoztunk, körhintáztunk, valamint kipróbáltuk a különböző mászókákat és csúszdákat is. Délután ellátogattunk a Kelet- szlovákiai Múze
      • Osztálykirándulás 7.A

        2026. június 19-én és 20-án tartotta osztálykirándulását a 7.A. A pénteki napunk Kassán indult, ahol a tanulók egy lézerharcon mutathatták be tudásukat, stratégiájukat. Ezt követően a Salkában folytatódott a buli. A vacsora után újra életre kelt a tornaterem, majd az este mozizással és hajnali traccspartikkal zárult. A maradék energiájukat is kiadva, kevés alvás után egy király bowlingozással és pizzázással zártuk a csapatépítőt.
      • Jump Aréna

        2026. június 19-én a 4. A és B osztály tanulói a kassai Jump Arénában voltak osztálykiránduláson. Rengeteg lehetőség adódott a testmozgásra és a fölösleges energia levezetésére. Szerencsére mindenki balesetmentesen ugrált, pedig időnként akrobatikus elemeket is sikerült bemutatni. Ezután az elégetett kalóriákat a McDonaldsban pótolták a sportolók.
      • Igazgatói szabadnapok

        Értesítjük a Tisztelt Szülőket és Diákokat, hogy 2026. június 29-30-án szervezési okok miatt igazgatói szabadnapot rendelünk el a az alapiskolás és gimnazista diákok részére.
            • Isten, áldd meg a magyart…

              2023.08.22.

              Amint azt a Duna Televízió élő közvetítésében láthattuk és hallhattuk Budapesten 2023. augusztus 20-án Szent István Király ünnepén Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek meghívására, a homíliát Bernard Bober kassai érsek-metropolita mondta.

              Eminenciás Bíboros úr! Excellenciás Nuncius úr! Főtisztelendő Püspök urak, paptestvérek, diakónusok, szerzetesek és szerzetesnők! A társadalmi-, és a közélet mélyen tisztelt előjárói és képviselői! A Homonna közeli szülőfalum plébániatemploma - ahol megkereszteltek, ahol gyermekkoromban ministráltam és szemléltem templomunk oltárképét, ahol a bérmálás szentségében részesültem, ahol bemutattam az első szentmisémet - Szent István Király tiszteletére épült ezernyolcszáz-harmincötben /1835/. Legmerészebb álmomban sem gondoltam, hogy egyszer itt, Budapesten, Szent István Király ünnepén, a főváros egyik legjelentősebb közterén mondhatok homí

            • A száj a szív bőségéből beszél…

              2023.08.19.

              2023. augusztus 18-án főtisztelendő Lépes Lóránt atya, a Mária Rádió igazgatója legközelebbi munkatársai kíséretében látható örömmel találkozott Szepsiben a Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont dísztermében a szűkebb pátria önkénteseivel, technikusaival és hallgatóival.

              A találkozó koncelebrált szentmisével kezdődött az iskolakápolnában, amit frissítő eszmecsere követett testben és lélekben, majd 12:15-kor közös rózsafüzér-imádság a rádió élőadásában, a plébánia-, ill. az iskola YouTobe csatornája egyenes közvetítésében.

            • Meghívó

              2023.08.15.

              Örömmel közöljük, hogy főtisztelendő Lépes Lóránt atya, a Mária Rádió igazgatója jelezte: augusztus 18-án, pénteken, Szepsiben a Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont dísztermében szívesen találkozna a szűkebb pátria önkénteseivel, technikusaival és hallgatóival.

              A találkozás programtervezete

            • Tanévzáró ünnepség és ballagás

              2023.06.30.

              Kedves Salkás család, ballagó diákok, tisztelt szülők, pedagógusok, jelenlévők!

              Ma már intézményi szempontból a nyolcadik tanévünket zárjuk és az első teljes évet ebben a csodaszép Fészekben. Számot adunk az elvégzett munkáról. Ki mint vetett, úgy aratott! Az év végi bizonyítványok tükrözik a tanulmányi eredményeket, de remélem a lelketekben is sok szép élmény kavarog, mert eseményekkel tarkított tanévet zárunk. Köszönöm mindenkinek az áldozatos munkáját, az élményeket.

            • Állatok karneválja

              2023.06.29.

              Legnagyobb óvodásaink egy különleges kiránduláson vettek részt. A kassai Filharmóniába látogattak, ahol egy nagyszerű koncertet hallgattak meg. Camille Saint Saëns Állatok farsangja a legfiatalabb hallgatóknak is a képzeletébe varázsolja pl. a kakukkot, elefántot, oroszlánt, kecskét teknősbékát.... .Kirándulásunkat és az év végét egy fagyizással zártuk.

            • 9.A osztálykirándulás

              2023.06.29.

              A 9.A osztály tanulói június 22-én ellátogattak a Kelet-Szlovákiai Múzeumba Kassára, ahol megismerkedhettek Kelet - Szlovákia élő világával. Betekintést kaptak a történeti geológiába, őslénytanba és ásványtanba. A kiállítás botanikai és állattani részlege a növények és állatfajok megtelepedését mutatta be. Mintegy ezer darab geológiai mintával, nyolcszáz darab gerinctelen és gerinces állattani gyűjteménnyel ismerkedhettünk meg.

            • A 8.A Egerben

              2023.06.29.

              Osztályunk Eger városába látogatott el. Voltunk a várban, ahol többek között 15:52-kor egy tisztelgő puskalövést is láthattunk 1552 emlékére. Az este folyamán lehetőségünk volt a szállásunkon fürödni, biliárdozni, csocsózni és a fiúk még focizhattak is az egyetem focipályáján. A következő nap is tartalmasan telt. Voltunk a Bazilikában, felmásztunk a minaret 97 rendkívül szűk lépcsőfokán, láthattuk a Marcipán Múzeum műalkotásait, a Varázstoronyban pedig interaktív fizikai kísérleteket próbálhattunk ki, és egy Camera Obscura segítségével láthattuk Eger látképét egy sötét helyiségben. Sok-sok élménnyel gazdagodva tértünk haza.

            • Petőfi nyomában – tanulmányi út a gimnazistákkal

              2023.06.29.

              A Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont 22 diákja, két tanár kíséretében, 2023. június 27-én és 28-án Kiskőrösre, majd Szécsénybe kirándulhatott a Szövetség a Közös Célokért diákutaztatási programjának keretében. Meglátogattuk Petőfi Sándor szülőházát és a mellette lévő Emlékházat, majd a János Vitéz Látogató központban egy élménypedagógiai foglalkozáson vehettünk részt. A második napon a szécsényi Forgács-Lipthay kastélymúzeumot volt szerencsénk megtekinteni, ahol a Petőfi-emlékév alkalmából külön foglalkozáson vehettünk részt „Petőfi és Rákóczi. A költő szabadságszemlélete, haza- és nemzetfelfogása, megjelenése a hagyományban” címmel. A tárlatvezetés minden helyen magas színvonalú volt, sokat tanulhattunk belőle. A kiránduláson bepillantást nyerhettünk Petőfi Sándor gazdag életművébe és képet alkothattunk életútjáról és személyiségéről is. Felfedezhettük a városok gazdag történel

    • Kapcsolat

      • CIRKEVNÁ SPOJENÁ ŠKOLA - EGYHÁZI ISKOLAKÖZPONT, Cirkevná MŠ,ZŠ a gymnázium bl.Sáry Salkaházi s VJM - Boldog Salkaházi Sára Egyházi Óvoda, Alapiskola és Gimnázium, Moldava nad Bodvou-Szepsi
      • +421948 246 331
      • Československej armády 39, 045 01 Moldava nad Bodvou
        04501 Moldave nad Bodvou - Szepsiben
        Slovakia
    • Bejelentkezés