• Főoldal

      • "Ki lesz ma a megmentő"

        Olajos "Gizmo" Gábor barátunk és Nagy Imre tanár úr gondozásában az AI-mesterséges intelligencia segítségével készült el legújabb klipünk, amely egyben a 4.A-B osztály búcsú dala az alsó tagozatos évektől.
      • Osztálykirándulás Bártfán

        A 2.G háromnapos kiránduláson vett részt Bártfán, ahol sok szép és érdekes helyet fedeztünk fel. Sétáltunk a történelmi belvárosban, megcsodáltuk a hangulatos főteret, a régi épületeket, valamint ellátogattunk a Szent Egyed-bazilikába is.
      • Így búcsúzott a 8. osztály a tanévtől

        Az idei tanév végén a 8. osztály a megérdemelt pihenést választotta. A sok felmérő, verseny és iskolai program után igazán jólesett egy kis kikapcsolódás, ezért június 22.–24. között a körtvélyesi halastavaknál töltöttünk el néhány felejthetetlen napot. Hétfőn még ellátogattunk a közeli Kiskovácsvágására, ahol megtekintettük a szépen felújított vízi malmot. Utunk során a lúcskai huszita templom romjainál is megálltunk, ahol egy kis időre a történ
      • TE DEUM

        Hálaadó szentmisén köszöntük meg az elmúlt tanév ajándékait a Teremtőnek Paláston a Szlovákiai Magyar Katolikus Iskolák Országos Tanévzáró Ünnepségén.
      • A VI.A Egerben

        Osztálykirándulásunkat „Időutazással” kezdtük, amelyen 500évet mentünk vissza. Bemutatták, hogy mi, hogy volt akkoriban.Utána lézerharcoltunk, ami döntetlennel zárult a fiúk és lányokközött. Fáradtan indultunk az egyetemre, ahol egy fizikai előadást és egy planetáriumi vetítést néztünk meg. A nap végére azt ismegtanultunk, hogyan kezeljük a pánikot. Elindultunk aSzemfényvesztés nevű kiállításra, amely a vakok életét mutatja be. Agyönyörű várat is
      • Felfedezőúton az V. A osztály

        2026. június 19-én Kassára látogattunk, ahol felejthetetlen élményekben volt részünk, hiszen a kellemeset a hasznossal összekötöttük. Első utunk az Anička gyermekparkba vezetett, ahol a  szép zöld környezetben kedvünkre játszhattunk és mozoghattunk. A labirintusban bújócskáztunk, rollereztünk, kerékpároztunk, trambulinoztunk, körhintáztunk, valamint kipróbáltuk a különböző mászókákat és csúszdákat is. Délután ellátogattunk a Kelet- szlovákiai Múze
      • Osztálykirándulás 7.A

        2026. június 19-én és 20-án tartotta osztálykirándulását a 7.A. A pénteki napunk Kassán indult, ahol a tanulók egy lézerharcon mutathatták be tudásukat, stratégiájukat. Ezt követően a Salkában folytatódott a buli. A vacsora után újra életre kelt a tornaterem, majd az este mozizással és hajnali traccspartikkal zárult. A maradék energiájukat is kiadva, kevés alvás után egy király bowlingozással és pizzázással zártuk a csapatépítőt.
      • Jump Aréna

        2026. június 19-én a 4. A és B osztály tanulói a kassai Jump Arénában voltak osztálykiránduláson. Rengeteg lehetőség adódott a testmozgásra és a fölösleges energia levezetésére. Szerencsére mindenki balesetmentesen ugrált, pedig időnként akrobatikus elemeket is sikerült bemutatni. Ezután az elégetett kalóriákat a McDonaldsban pótolták a sportolók.
      • Igazgatói szabadnapok

        Értesítjük a Tisztelt Szülőket és Diákokat, hogy 2026. június 29-30-án szervezési okok miatt igazgatói szabadnapot rendelünk el a az alapiskolás és gimnazista diákok részére.
            • Kalandparkban a 7.A

              2023.06.29.

              A 7.A osztály tanulói idén a Zemplén Kalandparkot választották osztálykirándulásuk úti céljául. Már utazásunk is kalandosan kezdődött és úgy is folytatódott. A szállásunk Sátoraljaújhelyen volt. A Futrinka kisvonattal indultunk a kalandparkba. Kipróbálhattuk a bobozást, utazhattunk a Magas-hegyi libegővel, amely felvitt minket a Magas-hegyre. Itt átültünk a zárt kabinos „Dongóba”, amellyel „átcsúsztunk” a Szár-hegyre. A Szár-hegyről pedig gyalogosan indultunk a városba. Sajnos az időjárás nem kedvezett nekünk, így nem tudtuk kipróbálni a sokak által várt „Sólyom” átcsúszó pályát és a kilátóba sem jutottunk fel. Viszont ez nem szegte kedvünket és a napot egy rövidke „Ki mit tuddal” és Karaoké partival zártuk. Igazán jól szórakoztunk!

            • 6.A osztálykirándulás

              2023.06.27.

              2023. június 26 - án a 6.A osztálykiránduláson vett részt. A program egy emléktábla avatással kezdődött, amelyet Petőfi Sándor tiszteletére, születésének 200. évfordulója alkalmából, a késmárki evangélikus líceum falán lepleztek le, ahová 1845-ös felvidéki utazása során a költő ellátogatott. A közös múltunk erőt adhat ahhoz, hogy a jövőben is közösen legyünk sikeresek – fogalmazott az emléktábla leleplezésekor Magyar Levente, Magyarország Külgazdasági és Külügyminisztériuma miniszterhelyettese. A városnézés után megebédeltünk és újult erővel elindultunk a Bachledkára. Libegővel felmentünk a fák tetején átvezető ösvényhez. A Bachledkai Lombkorona tanösvény a Szepesi-Magura gerincén helyezkedik el, a Pieniny és a Tátrai Nemzeti park határán.Legyőztük a félelmünket, tériszonyunkat és nagyon szép kilátásban volt részünk. Hazafelé megálltunk a McDonaldsban. Sok élményben gazdagodtunk!

            • Akkor kezdődik a hűség…

              2023.06.26.

              2023. június 23-26. között meglátogatta a szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpontot, a Budapest XV. kerületében működő Boldog Salkaházi Sára Katolikus Iskola küldöttsége.

              Feladat-ellátási rendszerük sokrétű. A tanulókat a többségi-, valamint gyógypedagógiai, konduktív pedagógiai nevelés-oktatás keretében az általános iskolai-, szakképző iskolai-, szakiskolai-, készségfejlesztő iskolai- és fejlesztő iskolai tanítás mellett, nevelés-oktatásban is részesítik.

            • 5.A osztálykirándulás, Rozsnyó, Gombaszög

              2023.06.26.

              Az 5. A osztállyal Rozsnyóra látogattunk, ahol a Bányászati múzeumban megtekinthettük a bányászati és kohászati gyűjteményeket, megismerkedhettünk a bányászok munkafeltételeiről és földalatti munkáiról. Ezután megtekintettük a város nevezetességeit, majd az Őrtoronyból, nagyon szép kilátás tárult elénk. Kirándulásunk a Gombaszögi cseppkőbarlangban ért végett. Nagyon tartalmas volt ez a nap, sok élményben gazdagodtunk.

            • 3.G - Magas-Tátra, osztálykirándulás

              2023.06.26.

              2023. június 22-24. között mi, a 3.G osztály tanulói osztálykiránduláson vettünk részt a Magas-Tátrában, Štrbán. Kirándulásunkat csütörtökön, egy napsütéses délelőttön kezdtük meg a poprádi Aquacity-ben, medencéztünk, úsztunk, csúszdáztunk és szórakoztunk egy jót. Az estét a szállásunkon sütögetéssel zártuk. A hab a tortán a késő esti beszélgetés volt odakint a tűz körül. Pénteken elindultunk egy túrára a Fátyol-vízeséshez. Túránk első része jól sikerült, egész jó időnk volt, azonban a visszaúton egy nagyon csúnya vihar kapott el bennünket. A túra végére csurom vizesek voltunk, de szerencsére épségben leértünk. A délutánunk nyugodtan telt, nagyon hangulatos volt a második esténk is a faházban. Szombaton kora délután érkeztünk meg Kassára, ahol különváltunk egymástól. Nagyon jól éreztük magunkat és azt hiszem ez egy emlékezetes, utolsó osztálykirándulás volt. /Viszlay Eszter/

            • 2.G-Osztálykirándulás Debrecenben

              2023.06.26.

              Osztálykirándulásunk csütörtöki napja a Debreceni ortodox zsinagóga megtekintésével kezdődött. Sok mindent tanultunk az épület történelméről. Második állomásunk a Szelfi múzeum lett volna, de sajnos oda nem jutottunk be, mivel átmenetileg zárva volt.

              Egy gyors ebédszünet után utunk az Agóra Tudományos Élményközpontba vezetett. Itt egy rövid bemutatót néztünk meg a humanoid robotokról. Láthattuk, mi mindenre használják a robotokat és azokat hogyan fejlesztik. Egy kis szünet után megnézhettünk egy másik előadást, vagy inkább kisfilmet a bolygókról. Egy levegővel felfújt óriási gömbbe léptünk be, majd ott lefeküdtünk, és a hatalmas mennyezeten láthattuk a filmet, mintha az eget néznénk. Nagyon érdekes dolgokat mondtak, sokat tanultunk belőle. Ezek az előadások mindenkinek tetszettek.

            • Englishstar – nemzetközi verseny

              2023.06.26.

              Intézményünk tanulói immáron második alkalommal kapcsolódtak be az ENGLISHSTAR angol nyelvű nemzetközi versenybe. A verseny célja, hogy népszerűsítse az angol nyelvet, mint tantárgyat, ugyanakkor szórakoztató módon motiválja a tanulókat az írásbeli tesztek és vizsgák sikeres letételére. A verseny lehetővé teszi, hogy a diákok bemutathassák és összemérhessék tudásukat más iskolák diákjaival. Iskolánkat 18 tanuló képviselte a 3. évfolyamtól egészen a 7. évfolyamig. Mindannyian nagyon sikeresen szerepeltek. A 18 tanulóból 11 tanuló 90 % felett teljesített. A legkiemelkedőbb eredményt Lacko Lorie Shay, 3.A osztályos tanulónk érte el, aki 100 % - al teljesítette a tesztet. Őt követte Szitás Ádám, 4.A osztályos tanulónk 99%-al, és Prokop Vivien 3.A osztályos tanulónk 98 %-al. Szívből gratulálunk mindenkinek és nagyon büszkék vagyunk rájuk!!!.

            • Értesítő

              2023.05.29.

              Értesítjük a Tisztelt Szülőket és Diákokat, hogy 2023. június 26-án, hétfőn reggel, a "Fecske" buszunk Debrődről nem tudja szállítani a diákokat és délután sem üzemel a 6.A osztály kirándulása miatt. Továbbá "Sára" buszunk kedden és szerdán, 2023. június 27-28-án, szintén nem üzemel a gimnazisták magyarországi kirándulása miatt. Köszönjük a megértést!

    • Kapcsolat

      • CIRKEVNÁ SPOJENÁ ŠKOLA - EGYHÁZI ISKOLAKÖZPONT, Cirkevná MŠ,ZŠ a gymnázium bl.Sáry Salkaházi s VJM - Boldog Salkaházi Sára Egyházi Óvoda, Alapiskola és Gimnázium, Moldava nad Bodvou-Szepsi
      • +421948 246 331
      • Československej armády 39, 045 01 Moldava nad Bodvou
        04501 Moldave nad Bodvou - Szepsiben
        Slovakia
    • Bejelentkezés