• Főoldal

      • "Ki lesz ma a megmentő"

        Olajos "Gizmo" Gábor barátunk és Nagy Imre tanár úr gondozásában az AI-mesterséges intelligencia segítségével készült el legújabb klipünk, amely egyben a 4.A-B osztály búcsú dala az alsó tagozatos évektől.
      • Osztálykirándulás Bártfán

        A 2.G háromnapos kiránduláson vett részt Bártfán, ahol sok szép és érdekes helyet fedeztünk fel. Sétáltunk a történelmi belvárosban, megcsodáltuk a hangulatos főteret, a régi épületeket, valamint ellátogattunk a Szent Egyed-bazilikába is.
      • Így búcsúzott a 8. osztály a tanévtől

        Az idei tanév végén a 8. osztály a megérdemelt pihenést választotta. A sok felmérő, verseny és iskolai program után igazán jólesett egy kis kikapcsolódás, ezért június 22.–24. között a körtvélyesi halastavaknál töltöttünk el néhány felejthetetlen napot. Hétfőn még ellátogattunk a közeli Kiskovácsvágására, ahol megtekintettük a szépen felújított vízi malmot. Utunk során a lúcskai huszita templom romjainál is megálltunk, ahol egy kis időre a történ
      • TE DEUM

        Hálaadó szentmisén köszöntük meg az elmúlt tanév ajándékait a Teremtőnek Paláston a Szlovákiai Magyar Katolikus Iskolák Országos Tanévzáró Ünnepségén.
      • A VI.A Egerben

        Osztálykirándulásunkat „Időutazással” kezdtük, amelyen 500évet mentünk vissza. Bemutatták, hogy mi, hogy volt akkoriban.Utána lézerharcoltunk, ami döntetlennel zárult a fiúk és lányokközött. Fáradtan indultunk az egyetemre, ahol egy fizikai előadást és egy planetáriumi vetítést néztünk meg. A nap végére azt ismegtanultunk, hogyan kezeljük a pánikot. Elindultunk aSzemfényvesztés nevű kiállításra, amely a vakok életét mutatja be. Agyönyörű várat is
      • Felfedezőúton az V. A osztály

        2026. június 19-én Kassára látogattunk, ahol felejthetetlen élményekben volt részünk, hiszen a kellemeset a hasznossal összekötöttük. Első utunk az Anička gyermekparkba vezetett, ahol a  szép zöld környezetben kedvünkre játszhattunk és mozoghattunk. A labirintusban bújócskáztunk, rollereztünk, kerékpároztunk, trambulinoztunk, körhintáztunk, valamint kipróbáltuk a különböző mászókákat és csúszdákat is. Délután ellátogattunk a Kelet- szlovákiai Múze
      • Osztálykirándulás 7.A

        2026. június 19-én és 20-án tartotta osztálykirándulását a 7.A. A pénteki napunk Kassán indult, ahol a tanulók egy lézerharcon mutathatták be tudásukat, stratégiájukat. Ezt követően a Salkában folytatódott a buli. A vacsora után újra életre kelt a tornaterem, majd az este mozizással és hajnali traccspartikkal zárult. A maradék energiájukat is kiadva, kevés alvás után egy király bowlingozással és pizzázással zártuk a csapatépítőt.
      • Jump Aréna

        2026. június 19-én a 4. A és B osztály tanulói a kassai Jump Arénában voltak osztálykiránduláson. Rengeteg lehetőség adódott a testmozgásra és a fölösleges energia levezetésére. Szerencsére mindenki balesetmentesen ugrált, pedig időnként akrobatikus elemeket is sikerült bemutatni. Ezután az elégetett kalóriákat a McDonaldsban pótolták a sportolók.
      • Igazgatói szabadnapok

        Értesítjük a Tisztelt Szülőket és Diákokat, hogy 2026. június 29-30-án szervezési okok miatt igazgatói szabadnapot rendelünk el a az alapiskolás és gimnazista diákok részére.
            • Csendben szenvedni vele és érte…

              2022.12.11.

              Adventi koszorúinkon újabb gyertyát gyújtunk, immár a harmadikat. Ha egy kicsit messzebb nézünk családi és közösségi otthonainktól, nem egyszer elhanyagolt gyermekeket, dacos, egymást mardosó embereket, feldúlt családi otthonokat és közösségeket látunk. Nem lehet nem látni, hogy mennyire gyengék vagyunk és esendők, de erősebbekké válhatunk, ha őszinte bűnbánatunk által, az eucharisztia hittel teli vételével, imáink, szenvedésünk és munkánk készséges felajánlásával, mindannyiunk lelkébe eljön az Úr Jézus, az élő Isten bölcsessége és világossága, hogy életmagatartásunkkal Őáltala, Ővele és Őbenne tanúi legyünk az isteni szeretetnek.

            • List Ježiškovi

              2022.12.07.

              Na hodine slovenského jazyka, žiaci 2.A napísali list Ježiškovi. Pridali kresbu, ale aj ich tajné želanie. Kúpili si vianočnú známku na pošte, a dali do schránky. Dostali aj malú pozornosť a aj poštárky sa potešili .

            • Kölcsönösen örömet szerezve egymásnak…

              2022.12.06.

              Szent Miklós püspök és hitvalló ünnepén a szepsi plébániatemplomban különös örömmel
              találkoztak a Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont növendékei Nagy Gabriella
              tanárnő vezetésével.
              December 6-án az anyaszentegyház Szent Miklós püspökre emlékezik, felidézve
              jócselekedeteit, sőt követve az ő példáját, hiszen ma szerte a nagyvilágban jó példáját
              utánozva igyekszünk kölcsönösen örömet szerezni egymásnak.
              Mi is ezt tettük. Előzőnap a rózsafüzér-társulat jóvoltából a plébánián járt a Mikulás azzal
              a kéréssel és üzenettel, hogy a kedd reggeli szentmisén megjelenteknek az ő nevében
              kerüljenek kiosztásra az ott hagyott az apró édességek.
              Kérésének örömmel tettünk eleget, továbbítva életüzenetének egy mozzanatát, amely arról
              szól, hogy abban az időben egy gyermektelen házaspár azért imádkozott a Szenthez, hogy
              gyermekük lehessen. Miután a fiúk megszületett és már fölcseperedett, atyja te

            • Angol és német nyelvi olimpiász iskolai fordulója

              2022.12.05.

              November utolsó napjaiban került megrendezésre az angol- és a német nyelvi olimpiász országos verseny iskolai fordulója.Az angol olimpiász iskolai fordulóján 23 diákunk 5 kategóriában mérte össze tudását.

              A forduló két részből állt.Az írásbeli részben a diákok nyelvtani feladatokat, valamint szövegértéssel és szókészlettel kapcsolatos kérdéseket oldottak meg. A verseny szóbeli részében a tanulóknak egy történetet kellett összeállítaniuk a megadott képekből, majd párbeszédet alkottak a feleltető tanárokkal. A kategóriákból egy továbbjutó képviselheti iskolánkat a járási fordulón

            • Várakozó szeretet…

              2022.12.05.

              Templomainkban, otthonainkban, tereinken, középületeinkben és iskoláinkban is meggyújtottuk adventi koszorúink 2. gyertyáját is, annak jeléül, hogy nagylelkűséggel várjuk Krisztus Urunk érkezését. Krisztus itt élt közöttünk, de egyéni és közösségi életutunk végén újra eljön - ítélni élőket és holtakat. Ám, addig sem hagy bennünket magunkra. Itt hagyta nekünk önmagát, Testét és Vérét, hogy amíg második eljövetelét várjuk, rejtetten mindig köztünk lehessen. Szól hozzánk a Szentírás szavában, hogy útbaigazítson minket. Erősít bennünket szentségeiben. Vizsgáztat - mások szükségleteiben.

            • Lelki gyakorlat Szentlőrinckén

              2022.12.03.

              Az Orbán Viktor Facebook - oldalára feltöltött videó tanúsága szerint 2021. Vízkereszt
              ünnepe alkalmából a kormányfő karmelita kolostori irodáját Dr. Író Sándor Szákszendi
              plébános szentelte meg. A plébános az ajtó fölé írta az évszámot és a C + M + B betűket,
              amelyek a latin Christus Mansionem Benedicat, vagyis „Krisztus áldja meg e házat!”
              mondatot rövidítik.
              Különös öröm volt számunkra, hogy 2022. december 1. és 3. között a sokoldalúan művelt
              lelkipásztor a Szentlőrinckei (Lorinčík) Sarutlan Karmeliták kolostorában a szepsi Boldog
              Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont tantestületének tartott lelki megújulást, ami hálaadó
              szentmisével zárult.
              Jó volt együtt látni, hallani és hallgatni, hogy a tantestület jelenlevő 26 tagja a kezdetektől
              fogva szinte ösztönösen és határozottan követte azt a belső megérzést, hogy napjaink
              nehézségei láttán saját képességeikkel és vágyaikkal hatékonyan v

            • Városi Ifjúsági Parlament

              2022.12.01.

              2022. ovember 30-án gimnáziumunk diákjai, Ucekaj Lara, Pápai Zsófia és Viszlay Eszter, részt vettek a szepsi Városi Ifjúsági Parlament alapító ülésén. A lányok ígéretet tettek arra, hogy az ifjúsági parlament érdekeit védelmezni fogják, az alkotmányos törvényeket és az egyéb általános érvényű jogszabályok rendelkezéseit betartják. Az ülésen megszavazták az ifjúsági parlament elnökét és alelnökét is, külön örömünkre szolgál, hogy alelnöknek iskolánk diákját, Esztert választották. A lányoknak eredményes és kitartó munkát kívánunk!

    • Kapcsolat

      • CIRKEVNÁ SPOJENÁ ŠKOLA - EGYHÁZI ISKOLAKÖZPONT, Cirkevná MŠ,ZŠ a gymnázium bl.Sáry Salkaházi s VJM - Boldog Salkaházi Sára Egyházi Óvoda, Alapiskola és Gimnázium, Moldava nad Bodvou-Szepsi
      • +421948 246 331
      • Československej armády 39, 045 01 Moldava nad Bodvou
        04501 Moldave nad Bodvou - Szepsiben
        Slovakia
    • Bejelentkezés