• Főoldal

      • "Ki lesz ma a megmentő"

        Olajos "Gizmo" Gábor barátunk és Nagy Imre tanár úr gondozásában az AI-mesterséges intelligencia segítségével készült el legújabb klipünk, amely egyben a 4.A-B osztály búcsú dala az alsó tagozatos évektől.
      • Osztálykirándulás Bártfán

        A 2.G háromnapos kiránduláson vett részt Bártfán, ahol sok szép és érdekes helyet fedeztünk fel. Sétáltunk a történelmi belvárosban, megcsodáltuk a hangulatos főteret, a régi épületeket, valamint ellátogattunk a Szent Egyed-bazilikába is.
      • Így búcsúzott a 8. osztály a tanévtől

        Az idei tanév végén a 8. osztály a megérdemelt pihenést választotta. A sok felmérő, verseny és iskolai program után igazán jólesett egy kis kikapcsolódás, ezért június 22.–24. között a körtvélyesi halastavaknál töltöttünk el néhány felejthetetlen napot. Hétfőn még ellátogattunk a közeli Kiskovácsvágására, ahol megtekintettük a szépen felújított vízi malmot. Utunk során a lúcskai huszita templom romjainál is megálltunk, ahol egy kis időre a történ
      • TE DEUM

        Hálaadó szentmisén köszöntük meg az elmúlt tanév ajándékait a Teremtőnek Paláston a Szlovákiai Magyar Katolikus Iskolák Országos Tanévzáró Ünnepségén.
      • A VI.A Egerben

        Osztálykirándulásunkat „Időutazással” kezdtük, amelyen 500évet mentünk vissza. Bemutatták, hogy mi, hogy volt akkoriban.Utána lézerharcoltunk, ami döntetlennel zárult a fiúk és lányokközött. Fáradtan indultunk az egyetemre, ahol egy fizikai előadást és egy planetáriumi vetítést néztünk meg. A nap végére azt ismegtanultunk, hogyan kezeljük a pánikot. Elindultunk aSzemfényvesztés nevű kiállításra, amely a vakok életét mutatja be. Agyönyörű várat is
      • Felfedezőúton az V. A osztály

        2026. június 19-én Kassára látogattunk, ahol felejthetetlen élményekben volt részünk, hiszen a kellemeset a hasznossal összekötöttük. Első utunk az Anička gyermekparkba vezetett, ahol a  szép zöld környezetben kedvünkre játszhattunk és mozoghattunk. A labirintusban bújócskáztunk, rollereztünk, kerékpároztunk, trambulinoztunk, körhintáztunk, valamint kipróbáltuk a különböző mászókákat és csúszdákat is. Délután ellátogattunk a Kelet- szlovákiai Múze
      • Osztálykirándulás 7.A

        2026. június 19-én és 20-án tartotta osztálykirándulását a 7.A. A pénteki napunk Kassán indult, ahol a tanulók egy lézerharcon mutathatták be tudásukat, stratégiájukat. Ezt követően a Salkában folytatódott a buli. A vacsora után újra életre kelt a tornaterem, majd az este mozizással és hajnali traccspartikkal zárult. A maradék energiájukat is kiadva, kevés alvás után egy király bowlingozással és pizzázással zártuk a csapatépítőt.
      • Jump Aréna

        2026. június 19-én a 4. A és B osztály tanulói a kassai Jump Arénában voltak osztálykiránduláson. Rengeteg lehetőség adódott a testmozgásra és a fölösleges energia levezetésére. Szerencsére mindenki balesetmentesen ugrált, pedig időnként akrobatikus elemeket is sikerült bemutatni. Ezután az elégetett kalóriákat a McDonaldsban pótolták a sportolók.
      • Igazgatói szabadnapok

        Értesítjük a Tisztelt Szülőket és Diákokat, hogy 2026. június 29-30-án szervezési okok miatt igazgatói szabadnapot rendelünk el a az alapiskolás és gimnazista diákok részére.
            • „Egymillió gyermekkel egyetemben…”

              2022.10.18.

              A Szükséget Szenvedő Egyház (Kirche in Not), pápai jogú nemzetközi karitász szervezete minden évben szerte a világon felhívja a plébániákat, óvodákat, iskolákat és a családokat, hogy vegyenek részt az „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” kezdeményezésben.

              A szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpontban a növendékek Sára nővér vezetésével 2022. október 18-án 9:30-kor az óvodásokkal - hálát adva a termésért, 12:30-kor az iskolásokkal csatlakoztak a közös imába.

            • Valóra vált álom…

              2022.10.18.

              Dr. Korzenszky Richárd OSB, tihanyi perjel atya 1999 novemberében látogatott el először és tartott szív és értelemtágító elmélődést az akkori szepsi magyar tannyelvű pedagógusainak az egyházi fenntartású iskolák különös küldetéséről.

              2022. október 17-én Sátoraljaújhelyről Salgótarjánba tartva megszemlélte a már megvalósult álom beteljesülését, örömmel nyugtázva a lelki, szellemi és anyagi értékek tagadhatatlan létét.

            • Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért

              2022.10.17.

              A szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpontban

              2022. október 18-án 9:30-kor az óvodásokkal 12:30-kor az iskolásokkal

              csatlakozunk a közös imába.

              A Szükséget Szenvedő Egyház, pápai jogú nemzetközi karitász szervezete minden évben szerte a világon felhívja a plébániákat, óvodákat, iskolákat és a családokat, hogy vegyenek részt az „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” kezdeményezésben.

            • Rendhagyó irodalom óra

              2022.10.14.

              2022. 10. 14-én, a helyi könyvtár jóvoltából egy rendhagyó irodalmi órába csöppenhettünk bele. A kortárs költőnő, Mátyás Hudák Katalin verseiből kaphattunk egy kis ízelítőt felolvasva, megzenésítve. A művésznő nem csupán saját verseit zenésíti meg. Így lett a hallgatóság nagy kedvence Mihályi Molnár László, azaz Laci bácsi Hajnali erdő c. verse.

            • ÉRTESÍTŐ

              2022.10.14.

              Tisztelt Szülők, Kedves Diákok!

              Értesítünk Önöket, hogy 2022. október 20-án /csütörtökön/, az általános iskola és a gimnáziumi diákok számára rövidített tanítás lesz a Magyarország Kassai Főkonzulátusa szervezésében megvalósuló 1956-os, központi ünnepség miatt. A 4.óra után befejeződik a tanítás. A fogadásra való felkészülés végett sajnos az ebédet sem tudjuk a diákok számára biztosítani ezen a napon. Az óvoda korlátozások nélkül fog üzemelni. Köszönjük a megértést!

            • Hatékonyan cselekedni az evangéliumi életmagatartás megvalósításáért…

              2022.10.14.

              Bodolló község polgárai az idén emlékeznek településük első írásos említésének 706. évfordulójára. Közösségi életük jelentős helye - mint általában mindenütt - a templom volt, ami a II. világháborúban annyira megsérült, hogy kénytelenek voltak azt lebontani. Újat építeniük csak a rendszerváltozás után volt lehetőségük, amelyet 26 éve, 1996-ban szentelt fel az akkori főpásztorunk, Alojz Tkáč, kassai érsek-metropolita, aki 16 éve ebben a templomban vette át Erdő Péter, Bíboros úrtól, Magyarország prímás-érseke kezéből a jubiláló 100 éves makranci templom új oltárába elhelyezendő Szent István Király ereklyét, amelyet azóta kiegészítettünk, Boldog Gizella, Szent Imre, sőt Boldog IV. Károly ereklyéivel. Tehát együtt van az első szent magyar család, valamint az első és az utolsó apostoli király.

            • ÉRTESÍTÉS

              2022.10.12.

              Tisztelt Szülők, Diákok, Iskolabarátok!

              Értesítünk minden kedves érdeklődőt, hogy a 2022. október 13-án 11:00-órára tervezett bíborosi-érseki látogatás az iskolaközpontban ELMARAD. Sajnos betegség miatt a rendezvényt nem tudjuk megtartani, ezért majd egy későbbi időpontban valósul meg. Megértésüket köszönjük!

            • Jelek és jelzések…

              2022.10.08.

              A Remény szerkesztősége 2022. október 7-én délután négy órától Szepsiben, a Boldog Salkaházi Sára Iskolaközpontban Remény-napot tartott, ami szentmisével kezdődött, s amit Bartalos Nikolas és Sárközi János előadása követett: „Hetilapunk, a Remény…” címmel. A helyszínen lehetőség nyílott a Remény kiadó gondozásában megjelent kiadványok és kötetek megvásárlására is.

            • Élni és éltetni…

              2022.10.08.

              2022. október 7-én az egyházi iskola VII. A. osztály katolikus csoportja a délutáni órákban Gábor Bertalan esperes-plébános vezetésével, Sára nővér nélkülözhetetlen közreműködésével, tartotta osztálymiséjét, amelyről Viszlay Enikő a következőképpen számolt be: „Összegyűltünk az iskola kápolnájában, ahol elmerültünk az esperes atya gondolataiban, amely mindenkit elvarázsolt, ezért figyelmesen hallgattuk. Megtanultuk, hogy hálásak lehetünk az Istennek, mert mindenki - lányok és fiúk – egyenrangúakként, együtt járhatunk iskolába. Nem minden kultúrában van ez így. Még egyszer köszönjük, hogy megosztotta velünk a gondolatait, ami mindenkit megérintett. Reméljük, hogy a következő szentmisén is ott lehetünk.”

    • Kapcsolat

      • CIRKEVNÁ SPOJENÁ ŠKOLA - EGYHÁZI ISKOLAKÖZPONT, Cirkevná MŠ,ZŠ a gymnázium bl.Sáry Salkaházi s VJM - Boldog Salkaházi Sára Egyházi Óvoda, Alapiskola és Gimnázium, Moldava nad Bodvou-Szepsi
      • +421948 246 331
      • Československej armády 39, 045 01 Moldava nad Bodvou
        04501 Moldave nad Bodvou - Szepsiben
        Slovakia
    • Bejelentkezés