Főoldal
Pályázati kiírás
2022.07.13.Az iskolaközpont igazgatója pályázatot hirdet
szlovák nyelv és szlovák irodalom
szakos tanári állás betöltésére.
Részletek a mellékelt, hivatalos pályázati kiírásban találhatók.
"Istennel a hazáéert és egymásért"
Vyberove_konanie_13.7.2022_CSS_-_Moldava_.pdf
Zánka-Erzsébet Tábor
2022.07.07.222022. június 26 és július 1-e között, 40 gyermekkel vettünk részt Zánkán az Erzsébet Táborban. Az egyházi iskolák számára szervezett tábori héten a 2800 gyermekből 261-en a Felvidékről, a Patrona Nostra kht. jóvoltából jutottak el.
Az Erzsébet táboroktól megszokott színes, sokrétű programok mellett egyházi témák is vártak gyermekeinkre. Szerzetesek, papok, református teológusok vezettek reggeli imát, várták lelki beszélgetésre a diákokat. Készítettek bibliai szabadulószobát, valamint kedden Kiss-Rigó László Szeged- Csanádi megyéspüspök és Balog Zoltán püspök Úr, a Református Zsinati Tanács elnöke látogatta meg és szólt néhány buzdító szót gyermekeinkhez. A lézerharc, disco, koncert, kalandfalu, sárkány- és sétahajózás, a geotúra, vicces fizika óra, a hősök napja és egyébb izgalmas programok közepette azért csakis a Balatonban való fürdés volt a legnépszerűbb a rekkenő hőségben.
Menjetek…
2022.07.07.12022. július 7-én az elmúlt iskolaév lezárásaként közös ebéden vettek részt a szepsi Boldog Salkaházi Egyházi Iskolaközpont pedagógusai, nevelői és alkalmazottjai.
Jó volt ismét együtt látni a nemzet napszámosait úgy is, mint az Úr Jézus munkatársait, akik arra kaptak és fogadtak el meghívást, hogy munkálkodjanak az evangéliumi jó hír terjesztésében, életükkel tegyenek tanúságot a szeretetről. Különleges közösségben, másokkal együttműködve végezzék evangelizáló tevékenységüket, tudatosan kerülve a versengés, és a feltűnni vágyás világi szemléletét.
Ünnepélyes tanévzáró és ballagás
2022.06.30.45Tanévzáró
2021. június 30. Szepsi
Tisztelt egyházi és alapítványi vezetők, szülők, rokonok, ismerősök, kollégák, kedves diákok!
Szeretettel üdvözlök mindenkit tanévzáró ünnepségünkön. Ezúttal egy minden tekintetben különleges tanévet tudhatunk magunk mögött. Hét szűk esztendő, sok-sok megpróbáltatás után idén tavasszal végre birtokba vehettük a régen megálmodott iskolaépületünket. Ma már bátran summázhatjuk, hogy érdemes volt reménykedni, kitartani. Megért minden fáradozást a tanárok, egyházi és alapítványi vezetők, szülők és diákok részéről egyaránt, mert a csoda megszületett, valóra vált az álom. A teremtőbe vetett hitünk megtartott bennünket, közösségünk egyre jobban összeforrik. Jó volt tudni az elmúlt években, hogy van a Bódva-völgyében egy erős-arany mag, amelynek tagjai mindig számíthatnak egymásra és tényleg komolyan gondolják, hogy van remény, mint ahogy megoldás is minden
Osztálykirándulás Miskolcon
2022.06.29.A 9. A osztály diákjaival június 27.-28-án Miskolcon kirándultunk. Megtekintettük a Herman Ottó múzeum 3 állandó kiállítását az Őserdei ösvényeken, Kárpátok ásványai és a „Dinók Földjén – MezoZOOikum” című, interaktív állandó tárlatátait.
Megnéztük a Mindszenti Római Katolikus templomot és a Nagyboldogasszony-Minorita-templomot, amelynek közelében voltunk elszállásolva. Sétánk során a Mancs, az életmentő kutya szobrát is megörökítettük egy közös fényképpel.
Városi kitüntetések
2022.06.29.Városi kitüntetésben részesültek gimnazista diákjaink - Viszlay Eszter, Dienes Noémi, Pásztor Anna - kimagasló tanulmányi és versenyeredményeikért, valamint iskolán kívüli tevékenységükért. Szívből gratulálunk a rangos elismeréshez!
MEGHÍVÓ
2022.06.28.Énekeljetek és ujjongjatok szívből az Úrnak. Adjatok hálát mindig mindenért Urunk, Jézus Krisztus nevében az Istennek, az Atyának. (Ef 5, 19-20)
MEGHÍVÓ
A Szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont
2022. június 30-án (csütörtökön)
10.00 - órai kezdettel
tartja
tanévzáró ünnepségét és kilencedikes diákjainak ballagását.
Élménybeszámoló az 1.G osztálykirándulásról Egerben
2022.06.27.72022.június 22-én és 23-án két napra ellátogattunk Egerbe, ahol nagy élményben volt részünk, mert összekötötték a kellemeset a hasznossal.
A szerdai napunk az Érseki Szent József Kollégiumba való megérkezése és a csomagok lepakolása után egy tartalmas programmal indult. Első utunk a felújítás alatt álló Bazilikába vezetett, amely Magyarország egyik legnagyobb temploma. A második állomásunk az Érseki Palota volt, amely a történelmi város szívében található. Kívülről és belülről is gyönyörű. Következő utunk az Eger alatt húzódó pincerendszerbe vezetett, ahol megnéztük az Időalagutat és a "Város a város alatt"-ot, ahol egy időgép segítségével repültünk a múltba, majd különböző korszakok között utazva szemtanúi lehettünk Eger történelmi eseményeinek. Megnéztünk egy retró kiállítást is, ami megmutatta milyen volt az élet a szocializmusban. Később ellátogattunk a Szemfényvesztőbe is,
5.A osztálykirándulás - Barlangolás és a csillagok között
2022.06.27.Június 22-én az 5.A osztály is részt vett egy osztálykiránduláson. Már nagyon vártuk, mert így jobban összehangolódott az osztály. A mecenzéfi csillagvizsgálónál, illetve a jászói barlangban voltunk. Nyilván a buszban kihagyhatatlan volt az énekelgetés! A csillagvizsgálónál nagyon sok mindent tanultunk a fizikai erőkről, illetve a bolygókról is. A barlangban egy kicsit megijedtünk amikor leoltották a lámpákat és teljesen sötétség volt, de túléltük. Egy kis pizzázás sem maradhatott el. Remélem máskor is lesz lehetőségünk ilyen jó hangulatú osztálykirándulásban.
Tovább adni a reménység lángját…
2022.06.27.4Amikor a zenekar egy művet játszik, előbb összehangolják a hangszereket, csak így lesz méltó az előadás és mutatja meg a zenészek tehetségét – mondta a minap Ferenc pápa egyik lelki találkozón. Az összehangolódáshoz meg kell hallgatni egymást, mert leghatékonyabban ez segíti a közös és a helyes döntések meghozatalát.
VÁROSI OLIMPIA
2022.06.26.6Atlétikában és kispályás labdarúgásban is versengtünk a városi olimpián, amely hétfőtől zajlott. Iskolánkat fociban az 5.,6. és 7.osztàlyos fiúk csapata képviselte, akik izgalmas csaták után a harmadik helyen végeztek. Mindenkinek szívből gratulálunk a remek sporteredményekhez!
Naptár
- semmi megjeleníthető adatok
Közösségi média
Aktuális
- Ünnepélyes tanévzáró és ballagás a Salkában
- "Ki lesz ma a megmentő"
- Osztálykirándulás Bártfán
- Így búcsúzott a 8. osztály a tanévtől
- TE DEUM
- A VI.A Egerben
- Felfedezőúton az V. A osztály
- Osztálykirándulás 7.A
- Jump Aréna
- Meghívó - tanévzáró
- Étkezés kérvényezése a 2026-27-es tanévre
- Igazgatói szabadnapok
- Az idősek tisztelete
- ENGLISHSTAR 2026
- „Citius, altius, fortius – communiter”
- Az általános iskola 1. osztályába felvett diákok listája a 2026-2027-es tanévben
- Pályázati kiírás - Výberové konanie
- Úszótanfolyam - ENCS
- Strieborný úspech na celoslovenskom kole súťaže Poznaj slovenskú reč !
- Sikeresen szerepeltek mesemondóink a XVI. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny döntőjében