Főoldal
Búcsú az alsó tagozattól
2022.06.25.2Pereg a lap történeted könyvében,
S míg tollhegyed a sor végére ér,
Jön tél, vagy nyár, mosoly és könnycsepp,
Minden fejezete mást ígér…
Egy fejezet lezárult negyedikeseink életében, de egyben egy új kezdődik.
Mondhatnánk: Ha Isten bezár egy ajtót, valahol kinyit egy ablakot.
Debrecenbe kéne menni ... 2.G
2022.06.24.9Ellátogattunk a Déri Múzeumba, ahol volt szerencsénk megtekinteni - többek között - Munkácsi Mihály híres Krisztus -trilógiáját. Ezután részt vettünk egy nagyon érdekes tárlatvezetésen a Református Kollégium Múzeumában, ahol még Kassáról is újat tanultunk! Délután a szabadulószobát próbáltuk ki először életünkben. Tetszett! Megismételjük! Majd mozival és esti sétával zártuk a napot. Màsnap Debrecen egyik jelképét, a Református Nagytemplomot néztük meg, majd a nagyerdei fürdőben pihentük ki fáradalmainkat. Sára nővér az érdeklődőknek még a csodaszép Egyetemet is megmutatta. Köszönjük, hogy elkísért minket. Szép élményekkel gazdagodva tértünk haza
Ballagás az óvodában
2022.06.24.Értékmentő életünk első tudatos lépései…
2022. június 23-án, Keresztelő Szent János liturgikus ünnepén, először ballagtak a szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont óvodásai az intézmény új épületrészéből.
Jó volt együtt látni Isten népét: a szülőket és a nagyszülőket, a pedagógusokat és az egyházi vezetést. Jó volt szemlélni az anyai elfogadás, az intézmény nevelési szépségét, készségét és egymásutániságát: az anyaság, az óvoda, az iskola, a szülés, a pátyolgatás, a nevelés fokozatos kibontakozását.
PÁLYÁZATI KIÍRÁS
2022.06.23.
Az iskolaközpont igazgatója pályázatot hirdet az
ISKOLAI ÉTKEZŐ
konyhafőnök, szakács és segédszakács
állások betöltésére.
Részletek a mellékelt, hivatalos pályázati kiírásban találhatók.
"Istennel a hazáéert és egymásért"
Erdő Péter bíboros úr születésnapján Esztergomban
2022.06.23.7Az esztergomi bazilikában misével köszöntötték hétfőn az Esztergom-Budapest Főegyházmegyét 20 éve vezető Erdő Péter bíborost 70. születésnapja alkalmából. Az ünnepi eseményen jelen voltak a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) tagjai, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye papjai, munkatársai, valamint a magyar politikai és közélet képviselői, köztük Kövér László, az Országgyűlés elnöke, Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára, Varga Zs. András, a Kúria elnöke, valamint Áder János volt köztársasági elnök.
Tanárként próbálkoztunk ...
2022.06.21.A 7.A osztályosok megpróbáltak helytállni tanárként a 3.A- osztályban. Játszva tanultak, tanítottak. Tanulságos volt mindkét osztály számára.
Városi Olimpia
2022.06.21.2022. június 20-án iskolánk is részt vett a városi olompia megnyitó ünnepségén, amely a "Tér összeköt" projekt keretén belül valósult meg. Ezen a napon diákjaink kiütő métában mérték össze ügyességüket kihívóikkal. A sportrendezvény egész héten folytatódik: atlétika, birkózás és foci versenyszámokban. Sok sikert és jó sportolást mindenkinek!
Egy éjszaka az iskolában
2022.06.20.1Az osztálytársaimmal nagyon vártuk már a június 17-ét, mivel osztálykirándulásra készültünk. Először a borsi Rákóczi-kastélyt látogattuk meg. Sikerült megbeszélnünk az igazgató úrral, hogy az éjszakát az iskolában tölthessük. Így aznap az iskolában maradtunk éjszakára. A fiúk és a lányok külön helységben (osztálytermekben) aludtak. Az este közös pizzázással, sportolással, zenéléssel és beszélgetéssel telt. A szüleink mindenféle finomsággal készültek nekünk, amit mozizás közben meg is ettünk. Lefekvés után még jó sokáig beszélgettünk. Jó buli volt! Reméljük sok alkalmunk lesz még az iskolában aludni.
A 6. és 7. osztály év végi kirándulása a borsi Rákóczi-kastélyba
2022.06.20.1Az osztálykirándulás napja elérkezett. Reggel felültünk az iskolabuszunkra és ellátogattunk Borsiba a Rákóczi-kastélyba. A felújított kastély Rákóczi Ferenc életét mutatja be. Az egész épület modernizálva van. Különböző interaktív feladatokat próbálhattunk ki. Sok mindent megtudtunk a régmúlt Magyarországról és Rákóczi Ferenc életéről. Nagyon érdekes volt. Miután véget ért a látogatás, visszaültünk a buszunkra és már utaztunk is haza.
Püspöki kitüntetés Takács Andrásnak és Nyíri Kristófnak
2022.06.20.2022. június 20-án, gimnazista diákjaink, Takács András és Nyíri Kristóf kimagasló sporteredményeiért a Kassai Főegyházmegye kitüntetésében részesült. Az elismerő oklevelet Marek Forgáč segédpüspök adta át a díjazottaknak. Szívből gratulálunk!
Első szentáldozás
2022.06.19.3Áldott légy, Atya és Fiú és Szentlélek, teljes Szentháromság, egy, élő, igaz Isten…
2022. június 19-én Szabó Nóra Sára, orsolyita hitoktatónővér előkészítésében 15 gyermek járult Szepsiben az idén először szentáldozáshoz a Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont szervezésében. Az ünnepség szülői áldással vette kezdetét. Az ünnepi menetben a gyermekek egy-egy szál szegfűvel a kezükben a szülőktől kísérve járultak az oltárhoz, ahová elkísérte őket az iskola vezetése, valamint az osztályfőnöknő és az alsó tagozat több diáktársa is, akik Nagy Imre, Nagy Éva és Nová Mária pedagógusok zenei kíséretében tették széppé és emlékezetessé ezt a nem mindennapi eseményt.
Naptár
- semmi megjeleníthető adatok
Közösségi média
Aktuális
- Ünnepélyes tanévzáró és ballagás a Salkában
- "Ki lesz ma a megmentő"
- Osztálykirándulás Bártfán
- Így búcsúzott a 8. osztály a tanévtől
- TE DEUM
- A VI.A Egerben
- Felfedezőúton az V. A osztály
- Osztálykirándulás 7.A
- Jump Aréna
- Meghívó - tanévzáró
- Étkezés kérvényezése a 2026-27-es tanévre
- Igazgatói szabadnapok
- Az idősek tisztelete
- ENGLISHSTAR 2026
- „Citius, altius, fortius – communiter”
- Az általános iskola 1. osztályába felvett diákok listája a 2026-2027-es tanévben
- Pályázati kiírás - Výberové konanie
- Úszótanfolyam - ENCS
- Strieborný úspech na celoslovenskom kole súťaže Poznaj slovenskú reč !
- Sikeresen szerepeltek mesemondóink a XVI. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny döntőjében