Főoldal
Kolping-Salka testvériskolai találkozó
2022.06.06.3A Boldog Adolf Kolping Katolikus Iskola látta vendégül diákjainkat a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából Budapesten. A találkozó során ellátogattunk Tatára, megtekintettük a nemrég átadott Magyar Zene Házát, részt vettünk a központi programokon. Sok szép élményben volt részünk. Hála és köszönet érte!
Nemzeti összetartozás - 2022
2022.06.05.1A Szövetség, a Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, a Via Nova és a helyi
Csemadok szervezésében és rendezésében 2022. június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján
közös megemlékezés volt Szepsiben is a római katolikus templom előtti téren.
Ünnepi beszédet mondott Nagy György, megyei képviselő, aki Ulman István gömöri fafaragó
mester gondolait tolmácsolta. A nemzeti összetartozás táncában a Vakvarnyúcska zenekar
kíséretében a szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont növendékei működtek
közre. Imát mondtak és elmélkedési gondolatokat közvetíttek a város történelmi egyházainak
lelkipásztorai.
A lelki találkozó végén megszólaltak mindkét templomai harangjai. Eszünkbe juttatva, hogy
sajnos, az idén a Húsvétot sok helyen nem a harangok örömteli hangjával ünnepelték, de a
szirénák, a bombák közeli baljós zaja és pusztító robbanásai hallatszottak nem is olyan
messze az államh
Készülünk az Összetartozás Táncára
2022.06.03.Szeretettel várunk minden érdeklődőt 2022. június 4-én 16:30 - órától a templom melletti téren
"Miből lesz a zenebogár"
2022.06.02.1A Kassai Főkonzulátus támogatásával és Gablyasz Péter szervezésében került megrendezésre a "Miből lesz a zenebogár" című koncert. Iskolaközpontunk diákjai méltón képviselték intézményünket. Többek között újra felcsendült a "Tudnod kell" című dalunk.
Kicsi vagyok! Kosarazok!
2022.06.02.52022. június 2-án iskolánkban megrendezésre került az ÜGYESSÉGI KOSÁRLABDA TORNA, melyben a kisebb korosztály mérhette össze - eddig szerzett - tudását ebben a sportágban. Mivel először került megrendezésre ez a verseny, ezért - külső résztvevők híján – harmadikos, negyedikes és ötödikes diákjaink egymással küzdöttek meg labdavezetésben, kosárra dobásban és csapatjátékban. Mindnyájunknak nagy élmény volt – sportolónak, bírónak, nézőnek és tanárnak egyaránt! Reméljük sikerült kellő érdeklődést keltenünk ifjú sportolóinkban ez iránt a szép labdajáték iránt. Ezúton is gratulálok minden résztvevőnek ☺!
Megzenésített versek
2022.06.02.Iskolánk diákjai új területekre eveznek - megzenésítenek verseket. Két szerzemény született eddig, amit előadtak iskolánk tanulóinak és tanárainak. Ezzel kedveskedtek gyereknap alkalmából.
Nagyon ügyesek! Gratulálunk! Csak így tovább!
Előadók: Balta Rita (5.A), Dunka Roland (1.G), Gacsay Bence Barnabás (2.G), Takács András (1.G), Viszlay Eszter (2.G).
Születésnapi köszöntő
2022.05.31.2022. május 31-én, a kedd reggeli szentmisében örömmel adtunk hálát Viszlay Eszter jubilánsért, a szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont növendékéért, aki egész magatartásával példaértékű tanúságot tesz az evangéliumi értékrendről.
A köszönet, a hála és a nagyrabecsülés jeleként az iskola és az egyházközség vezetői részéről az alábbi emléklapot kapta:
Nemzedékről nemzedékre…
2022.05.29.2022. május 29-én egy héttel templomunk búcsúünnepe előtt, a húsvéti szentidő 7.
vasárnapját ünnepeltük. Őseink templomunkat a 13. században emelték a Szentlélek
tiszteletére. Azóta találkozik itt Isten-népe vasárnapról vasárnapra, ünnepről ünnepre. Igaz,
volt idő, nem is rövid - több mint 120 évig - templomunkban nem volt szentmise. 1711-től
azonban ismét naponta bemutatásra kerül a legszentebb áldozat. Sajnos, az utóbbi időben a
koronavírus-járvány miatt némi korlátozással, de hála Istennek, végre, egyre bátrabban,
merészebben, felkészültebben és tudatosabban térnek vissza a hívek a helyükre, hogy erőt
merítve otthon legyenek családi, közösségi és iskolai fészkükben.
Vasárnapi szentmisénkben - mint általában - egyházközségünk hívő népéért, városunk minden
lakosáért és népünkért is imádkoztunk határon innen és határon túl, hogy hitbeli, lelki és
szellemi örökségünket továbbra is helyese
Naptár
- semmi megjeleníthető adatok
Közösségi média
Aktuális
- Ünnepélyes tanévzáró és ballagás a Salkában
- "Ki lesz ma a megmentő"
- Osztálykirándulás Bártfán
- Így búcsúzott a 8. osztály a tanévtől
- TE DEUM
- A VI.A Egerben
- Felfedezőúton az V. A osztály
- Osztálykirándulás 7.A
- Jump Aréna
- Meghívó - tanévzáró
- Étkezés kérvényezése a 2026-27-es tanévre
- Igazgatói szabadnapok
- Az idősek tisztelete
- ENGLISHSTAR 2026
- „Citius, altius, fortius – communiter”
- Az általános iskola 1. osztályába felvett diákok listája a 2026-2027-es tanévben
- Pályázati kiírás - Výberové konanie
- Úszótanfolyam - ENCS
- Strieborný úspech na celoslovenskom kole súťaže Poznaj slovenskú reč !
- Sikeresen szerepeltek mesemondóink a XVI. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny döntőjében