• Főoldal

      • "Ki lesz ma a megmentő"

        Olajos "Gizmo" Gábor barátunk és Nagy Imre tanár úr gondozásában az AI-mesterséges intelligencia segítségével készült el legújabb klipünk, amely egyben a 4.A-B osztály búcsú dala az alsó tagozatos évektől.
      • Osztálykirándulás Bártfán

        A 2.G háromnapos kiránduláson vett részt Bártfán, ahol sok szép és érdekes helyet fedeztünk fel. Sétáltunk a történelmi belvárosban, megcsodáltuk a hangulatos főteret, a régi épületeket, valamint ellátogattunk a Szent Egyed-bazilikába is.
      • Így búcsúzott a 8. osztály a tanévtől

        Az idei tanév végén a 8. osztály a megérdemelt pihenést választotta. A sok felmérő, verseny és iskolai program után igazán jólesett egy kis kikapcsolódás, ezért június 22.–24. között a körtvélyesi halastavaknál töltöttünk el néhány felejthetetlen napot. Hétfőn még ellátogattunk a közeli Kiskovácsvágására, ahol megtekintettük a szépen felújított vízi malmot. Utunk során a lúcskai huszita templom romjainál is megálltunk, ahol egy kis időre a történ
      • TE DEUM

        Hálaadó szentmisén köszöntük meg az elmúlt tanév ajándékait a Teremtőnek Paláston a Szlovákiai Magyar Katolikus Iskolák Országos Tanévzáró Ünnepségén.
      • A VI.A Egerben

        Osztálykirándulásunkat „Időutazással” kezdtük, amelyen 500évet mentünk vissza. Bemutatták, hogy mi, hogy volt akkoriban.Utána lézerharcoltunk, ami döntetlennel zárult a fiúk és lányokközött. Fáradtan indultunk az egyetemre, ahol egy fizikai előadást és egy planetáriumi vetítést néztünk meg. A nap végére azt ismegtanultunk, hogyan kezeljük a pánikot. Elindultunk aSzemfényvesztés nevű kiállításra, amely a vakok életét mutatja be. Agyönyörű várat is
      • Felfedezőúton az V. A osztály

        2026. június 19-én Kassára látogattunk, ahol felejthetetlen élményekben volt részünk, hiszen a kellemeset a hasznossal összekötöttük. Első utunk az Anička gyermekparkba vezetett, ahol a  szép zöld környezetben kedvünkre játszhattunk és mozoghattunk. A labirintusban bújócskáztunk, rollereztünk, kerékpároztunk, trambulinoztunk, körhintáztunk, valamint kipróbáltuk a különböző mászókákat és csúszdákat is. Délután ellátogattunk a Kelet- szlovákiai Múze
      • Osztálykirándulás 7.A

        2026. június 19-én és 20-án tartotta osztálykirándulását a 7.A. A pénteki napunk Kassán indult, ahol a tanulók egy lézerharcon mutathatták be tudásukat, stratégiájukat. Ezt követően a Salkában folytatódott a buli. A vacsora után újra életre kelt a tornaterem, majd az este mozizással és hajnali traccspartikkal zárult. A maradék energiájukat is kiadva, kevés alvás után egy király bowlingozással és pizzázással zártuk a csapatépítőt.
      • Jump Aréna

        2026. június 19-én a 4. A és B osztály tanulói a kassai Jump Arénában voltak osztálykiránduláson. Rengeteg lehetőség adódott a testmozgásra és a fölösleges energia levezetésére. Szerencsére mindenki balesetmentesen ugrált, pedig időnként akrobatikus elemeket is sikerült bemutatni. Ezután az elégetett kalóriákat a McDonaldsban pótolták a sportolók.
      • Igazgatói szabadnapok

        Értesítjük a Tisztelt Szülőket és Diákokat, hogy 2026. június 29-30-án szervezési okok miatt igazgatói szabadnapot rendelünk el a az alapiskolás és gimnazista diákok részére.
            • TERMÉSÁLDÁS

              2024.10.15.

              Egész népünket és egész világunkat…


              A Szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont óvodájában Pogány Éva, igazgatónő,
              Dobos Beáta, Červená Annamária, Lukács Katalin és Nagy Andrea óvodapedagógusok, az
              alapiskola III. és IV. osztályában, Nová Mária és Nagy Imre osztályfőnökök rendezésében,
              Sára, orsolyita kedves nővér szervezésében október 15-én hálaadó közösségi liturgia volt. Az
              összegyűjtött terméseket a helyi esperesplébános áldotta meg.
              Az ősz a betakarítás és a hálaadás ideje. A munkálkodó ember bizalommal várja munkája
              eredményét, a föld termését, a sok szép kincset, a javakat, amelyeket a föld, a kert
              megtermett, amelyeket az ember elfogyaszthat és ételként családja asztalára tehet.
              Mindez a fáradságos munkán kívül az időjárásnak, a napsütésnek és az esőnek is köszönhető,
              ami azonban a teremtő Isten műve, segítsége, áldása, amiért méltó és igazságos a hálaadás és
              a köszö

            • Egészséges táplálkozás

              2024.10.12.

              Napkoziotthonunkban az egészséges táplálkozásra, életvitelre hívtuk fel tanulóink figyelmét. Kóstolgattunk, játszottunk, alkottunk, tanultunk, örültünk. Ez egy egészséges hét volt! Külön köszönet jár azoknak a pedagógusoknak, akik segítettek megszervezni az egyes foglalkozásokat és természetesen minden támogatónknak.

            • Siker a "Csécsi Maratonon"

              2024.10.11.

              2024. október 11-én rendezték meg a hagyományos „ Csécsi Maratont”, amelyen iskolánkat két diák
              képviselte. A majd egy kilométer hosszú távon, saját kategóriájukban, kiválóan szerepeltek:

              Drága Wanda (6.A) arany-,

              Hudák Kevin (8.A) pedig bronzérmet szerzett.

              Ezúton is gratulálunk versenyzőinknek és köszönet a kiváló szervezésért!

            • Ifjú Szivek előadás

              2024.10.01.

              2024. szeptember 3-án, az Ifjú Szivek Táncszínház tartott előadást számunkra. A gyermek-ifjúsági előadás a Kakukktojás 2 címet viselte, melyet diákjaink nagy érdeklődéssel követtek. A néptáncos és népzenei környezetben kakukktojásként ezúttal a múlt század legismertebb magyar rajzfilm slágerei bukkantak fel, amelyet diákjaink kivétel nélkül felismertek. A műsor maradandó élményt nyújtott mindannyiunk számára.

            • Kutatók éjszakája

              2024.09.30.

              Csütörtökön szeptember 26.- án az alapiskola 6., 7. és 8. osztályos tanulói a Kutatók éjszakája
              alkalmából a mecenzéfi csillagvizsgálóban jártak.
              Egy érdekes előadáson vettek részt a Földünk természetes kísérőjéről a Holdról. Ezután
              csoportokra osztották a diákokat és kísérleteket mutattak be részükre. Megfigyelhették hogyan
              viselkednek a tárgyak vákuumban, ködkamrában jártak, száraz jéggel különféle kísérleteket láthattak.
              Diákjain számos ismeretekre tettek szert a délelőtt folyamán. Nagyon tartalmas napunk volt.

            • Kutatók éjszakája - Kassa

              2024.09.29.

              Az idei tanévben is részt vettünk a Kassán megrendezett Kutatók éjszakáján, amelyre most 9. évfolyamos tanulóink látogattak el. Szlovákia szinte minden tájáról érkeztek egyetemista hallgatók, előadók, akik számos természettudományi és technikai kísérletet, érdekességeket mutattak be. Diákjaink 67 állomás közül válogathattak. Betekinthettek a csillagászat rejtelmeibe a robotika és a mesterséges intelligencia világába, matematikai feladatokat oldottak, ujjlenyomatokat vizsgáltak, kísérletezhettek. Mikroszkóppal megfigyelhették a parazitákat, ásvány és kőzetmintákat. Az egyik állomáson a hüllők bemutatására került sor, ahol a bátrabbak meg is foghatták őket. Nagyon tartalmasan telt a délelőtt, számos új ismeretekre tettünk szert.

            • Hogy az életáldozatok mihamarabb bizonyságot nyerjenek…

              2024.09.25.

              Budapesten a Pázmány Péter Katolikus Egyetem - Szent II. János Pál díszteremében 2024.
              szeptember 24-én „Közösségi kiengesztelődés és megbocsájtás Esterházy János életműve és
              vértanúsága fényében” címmel konferenciát rendeztek, amelynek meghívott fővendége
              S.E.R. Mons. Domenico Battaglia nápolyi érsek volt.
              A találkozóra meghívást kapott Nagy István, a Szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi
              Iskolaközpont igazgatója és Mons. Gábor Bertalan, szepsi esperes-plébános is, aki a
              kerekasztal beszélgetés keretében többek kiemelte:
              Egy sorozat nyitányának vagyunk a folytatói. A közösen elszenvedett különféle sérelmek,
              megaláztatások, rágalmak, hamis vádak és szándékos féligazságok terjesztése, és
              gyanúsítgatások leleplezése jó hatással lehet nemcsak az Egyház belső, de külső életére is –
              határon innen és határon túl. A szentek, a vértanúk és a hitvallók közös szenvedése a
              legmeggyőzőbb összetarto

            • Lélek vagyok, élni szeretnék! 

              2024.09.25.

              2024. szeptember 24-én, 17:00 órától vette kezdetét a Radnóti Miklós emlékest Szepsiben. Az előadásra a holokauszt és Radnóti Miklós halálának 80., a költő születésének 115. évfordulója alkalmából került sor.

              Ezúton is köszönjük Tóth Péter Lórántnak az érdekfeszítő előadást, megemlékezést.

    • Kapcsolat

      • CIRKEVNÁ SPOJENÁ ŠKOLA - EGYHÁZI ISKOLAKÖZPONT, Cirkevná MŠ,ZŠ a gymnázium bl.Sáry Salkaházi s VJM - Boldog Salkaházi Sára Egyházi Óvoda, Alapiskola és Gimnázium, Moldava nad Bodvou-Szepsi
      • +421948 246 331
      • Československej armády 39, 045 01 Moldava nad Bodvou
        04501 Moldave nad Bodvou - Szepsiben
        Slovakia
    • Bejelentkezés